Żaden nowoczesny dom nie może się obyć bez podjazdu, jaki musi być nie tylko estetyczny, lecz funkcjonalny i trwały. W tym celu idealnym materiałem budowlanym jest kostka brukowa, która jest idealna na warunki atmosferyczne, woda ekspresowo z niej spływa, nie śliska się, jest odporna na spory nacisk, służy przez dużo lat w takim samym stanie. Planując wykończenie otoczenia kostką brukową, odpowiednio jest najpierw zadbać o projekt. Jest tak dużo kształtów i kolorów kostki brukowej, iż jesteśmy w stanie zrealizować kilka różnych projektów oraz wybrać ten najbardziej pasujący do otoczenia i charakteru domu.

Dopiero wówczas jesteśmy w stanie udać się na zakupy do składu budowlanego. Obecne brukarstwo zdecydowanie odbiega od tego, jakie pamiętamy z poprzednich lat. W dzisiejszych czasach, brukarz, to prawdziwy mistrz, jaki wyczarowuje fantazyjne powierzchnie, niemal obrazy. W następstwie tego trzeba się poprawnie zastanowić, jak ma wyglądać nasz podjazd do domu, by faktycznie był wizytówką domu. Niezwykle ważny jest dobór kolorów kostki, a tych jest dużo, począwszy od barw ziemi, inaczej beżów, szarości, popielu, aż do mocniejszych, żywszych – sprawdź kostka brukowa kobyłka. Niemniej jednak i tutaj nie należy przesadzać, żeby podjazd pod dom nie okazał się drogim kiczem.

Podjazd, dom, otoczenie, powinny stanowić spójną całość. Przy budowaniu domu od podstaw występuje niemały kłopot gleby wokół posesji, bo jest ona świeża oraz należałoby ją utwardzić, by zdołać ułożyć kostkę pod wjazd do garażu czy także ścieżkę. Trudno się za to zabrać samemu i jednakże lepiej tego nie robić, bowiem każdy chce, by jego ogródek wyglądał jak najlepiej, a takie prace robione przez amatora najczęściej nie wychodzą zanadto dobrze.

Najprzyzwoiciej zrobić to specjalistycznym ubijaczem do terenu (takie usługi brukarskie są proponowane w większości firm), by pozbyć się nieprzydatnych nierówności i zapobiec spływaniu wody. Przy takim zabiegu powinno się zagęszczać górną warstwę ziemi o sporą ilość kruszywa, żeby powierzchnia nie osuwała się oraz była lita. Wstępne ubijanie ziemi jest bardzo ważne, tudzież to końcowe, już po ułożeniu kostki brukowej potrzebne jest tylko po to, by ostatecznie ustabilizować oraz wyrównać powierzchnię. Zwykle szczegóły różnią się od siebie wielkością o jakieś ok. 0,5mm, w takim razie ubijanie bruku ubijarką głównie tą wyposażoną w nakładkę neoprenową wyrównuje te różnice.