Mieszkańcy marzą o ślubie, jakkolwiek nie zdają sobie niejednokrotnie sprawy z tego, ile zdrowia, czasu oraz pieniędzy to wszystko kosztuje. Przeważnie młodym figurom wydaje się, iż podjęcie decyzji o małżeństwie jest najtrudniejsze, a organizacja wesela, to jak zaplanowanie imprezy na mieście. Nic znacznie bardziej fałszywego. Nie bez powodu przygotowanie ślubu oraz przyjęcia trwa bardzo długo. Cały proces żąda wielu wyrzeczeń, stresów, a notorycznie nawet kłótni przyszłych małżonków. Wypada bo zmierzyć się z wieloma przeszkodami, jak usadzenie weselników, wpisy zaproszeń, wybór kościoła, czy menu. Jest tego rzeczywiście dużo. Najczęściej kobieta wspólnie z mamą zajmuje się takimi rzeczami, bowiem dla chłopaka to za dużo. Faceci wolą w takich sytuacjach odsunąć się gdzieś na bok oraz nie wtrącać do niczego oddając tym samym narzeczonej pole do popisu. Niektórym paniom to odpowiada, inne zaś zmuszają partnerów do dyskusji na temat koloru kwiatów czy też długości sukni lub ewentualnie fotolustro cena. To kobiety jakkolwiek od dzieciństwa marzą o ślubie, a nie mężczyźni. Ślub to niesłychanie poważna spraw. Oznacza dla małżonków wejście w oryginalne życie, niemniej jednak też dobrą zabawę na swoim przyjęciu.

Wypada się do tego tylko poprawnie przygotować. Nie wystarczy wszystkiego ładnie urządzić. Pan młody ma na weselu własne zadania do spełnienia. W ostateczności panna młoda godnie wykonywała dużo obowiązków wcześniej. Mianowicie nie tylko biegała po sklepach w poszukiwaniu wymarzonej sukni ślubnej, jakkolwiek również wybierała wezwania, kwiaty, fotografa, salę, a nawet orkiestrę. W tym czasie panowie najczęściej stoją z założonymi rękami i czekają, aż ten nerwowy okres dobiegnie końca i wszystko będzie załatwione.

Czasem podejmują jakąś decyzję czy też tak im się przynajmniej wydaje, bo to my dokonujemy ważnych wyborów, a oni tylko przytakują, lub oraz nie. Cała ich rola powstrzymuje się oczywiście do tego, jednak zmienia się to w trakcie samej uroczystości. Któż inny ma przekazać pannę młodą przez próg wydzierżawionej sali, jak nie przyszły małżonek lub kto powinien wznieść za nią toast i poprosić ją do tańca?