Ślub to szczególna okazja. Para młoda koncentruje się w głównej mierze na samej uroczystości oraz złożeniu przysięgi małżeńskiej. Od tego momentu zaczną oryginalne, łączne życie. Takiej uroczystości muszą towarzyszyć prezenty. Goście ślubni prześcigają się w pomysłach, co można ofiarować młodym. W znacznej większości są to rzeczy, jakie mogą im się przydać w czasie urządzania własnego mieszkania. Najpopularniejsze podarunki ślubne to zastawy stołowe, obrusy, pościel, zestawy ręczników czy sprzęt AGD.

Rzecz jasna im ktoś jest bliższy nowożeńcom, tym bardziej stara się wymyśleć coś oryginalnego. Istnieje również opinia, że podarki weselne powinny być kosztowne – rekomendujemy Parker. Jeżeli w takim razie tylko rodzinę na to stać, darzą młodą parę samochodem, mieszkaniem lub też działką budowlaną. Niekiedy podarkiem są też pieniądze. Jest to o tyle rzeczowe, że młodzi ludzie mogą sami zdecydować, co jest im najbardziej niezbędne w danej chwili lub ewentualnie zainwestować otrzymaną sumę. Jedno jest niemniej jednak miarodajne.

Ślub oraz wesele nie mogłoby się obejść bez oferowania podarków. Urodzenie dziecka to niesłychanie istotny moment w życiu każdej rodziny. Przede wszystkim wskutek tego, iż wymaga przeorganizowania życia wszystkich jej członków. Rodzice stają się o wiele bardziej odpowiedzialni, w swoich planach muszą pamiętać o potomku i, szczególnie na początku, uwzględniać w głównej mierze jego potrzeby i możliwości. Pojawienie się niemowlęcia to także duża radość dla wszystkich bliższych i dalszych krewnych. Nic zadziwiającego, iż wyrażając ją ofiarowują początkującym rodzicom i samemu dziecku prezenty.

W większości wypadków są to przeróżne elementy garderoby dla dziecka. Takie prezenty są szczególnie korzystne, bo maluch błyskawicznie rośnie i zakupione niedawno śpioszki po chwili są już za małe. Od bliższej rodziny wolno spodziewać się też innych, pokaźniejszych rzeczy. Może to być wózek, łóżeczko lub ewentualnie kołyska czy wanienka. Szczególnie z rozkoszą prezenty pozyskują dziadkowie. Od pierwszych dni chcą rozpieszczać swojego wnuka czy też wnuczkę. Skutkiem tego pozyskują bez liku zabawek, grzechotek oraz innych tego typu przedmiotów. Wszystko to po to, by wyrazić swoją radość z narodzin małego człowieka.