W różnego rodzaju kamienicach ciężko jest zamontować jeden piec grzewczy na paliwo stałe żeby ogrzać cały obiekt. Kamienica na ogół jest budynkiem gdzie mieszka parę rodzin, w następstwie tego ciężko było by urządzić ogrzewanie jednym piecem. Ze względu na wysoką efektywność grzewczą i ekonomię instaluje się piece gazowe. Wyróżnia się tu piece stojące i wiszące. Do jednego mieszkania w kamienicy dostateczny będzie piec gazowy wiszący. Stojące są masywne, wykonane z trwalszych materiałów i mniej awaryjne niemniej jednak przy okazji zajmują o dużo znacznie więcej cennego miejsca.

Piec zasilany jest gazem ziemnym, otwarcie pobieranym z instalacji (jeśli owa istnieje) bądź też gazem płynnym magazynowanym w zasobnikach zamontowanych pod ziemią bądź też na powierzchni, na działce. Kupno zbiornika oraz wykonanie instalacji wiąże się bezsprzecznie z większymi kosztami aniżeli w wypadku kiedy mamy dostęp do instalacji z gazem ziemnym. Na rynku możemy odnaleźć również piece kondensacyjne o drobnej temperaturze spalania, jaka wynosi około 50 stopni Celsjusza. W dawnych okresach węgiel i inne paliwa kopalne, na które zasilane są nowoczesne instalacje grzewcze w budynkach, nie były tak dostępne jak dziś. Dawniej najpopularniejszym typem pieca były piece na drewno – więcej dowiesz się na domenie pelet. Samo drewno było i jest najtańszym i najłatwiej osiągalnym surowcem palnym. Piece na drewno tym samym nie zostały do głębi wyparte przez inne systemy grzewcze.

Technika poszła do przodu i piec na drewno stał się dziś niesłychanie efektywny i w wielu aspektach lepszy od swoich konkurentów. Z ekologicznego punktu widzenia, spalane drewno emituje o dużo mniej wrogich substancji do atmosfery. Po za tym drewno jest paliwem odnawialnym w przeciwieństwie do gazu, węgla czy ropy. Największymi jednakże pozytywnymi cechami pieców na drewno jest nieduża cena samego paliwa oraz tańsze koszta użytkowania. Najpopularniejszym piecem na drewno jest kominek. Kominek pełni dwie misje. Ociepla efektownie cały dom a przy okazji ładnie wygląda. Jedyną wadą jest to iż drewno spala się o dużo prędzej niżeli np. węgiel. Trzeba przy tym na domiar tego montować podajniki co łączy się z następnymi wydatkami.