Czym było by przyjmowanie urodzinowe bez solenizanta. Jest on najistotniejszą jednostką imprezy. To dla niego goście nastrajają się oraz przygotowują, aby później na wieczornej(przeważnie) imprezie hucznie powitać gwoździa programu. Oczywiście jakikolwiek solenizant dogląda o to, aby goście byli usatysfakcjonowani i porządnie czuli się przez cały czas życia przyjęcia. W pewnych momentach zdarza się, że urodziny są klapą. Do tego są w stanie przyczynić się rozmaite rzeczy oraz najdziwniejsze sytuacje, zwykle nie są nadmiernie miłe. Powróćmy jednakże do solenizanta. Jakakolwiek narodowość posiada własne tradycje oraz zwyczaje związane z obchodzeniem urodzin.

Jednak większa część z nas ma element wspólny. Jest to tort oraz odśpiewanie szablonowej piosenki na cześć solenizanta. Na torcie na ogół stawiane są świeczki – naturalnie w takiej liczbie, jak dużo lat kończy w urodziny – polecamy urodziny dla dzieci warszawa Mokotów. Solenizant w szeregu przypadków ubiera się w dość niekonwencjonalny lub ewentualnie niezmiernie zauważalny strój, po to by wyróżniać. W pewnych sytuacjach, przeważnie solenizantki, potrafią kilkakrotnie zmieniać strój – w czasie jednego przyjęcia urodzinowego.

Poza tym w Polsce nie obchodzi się tak donośnie szesnastych urodzin i najczęściej nie są one niczym rewelacyjnym. U nas w kraju hucznie celebruje się urodziny osiemnaste bądź każde, jakie są pełne – mogą to być urodziny czterdzieste lub pięćdziesiąte. Osiemnaste z racji tego, że od tego wieku młody człowiek staje się dorosły w świetle prawa. Jednakże nawet przyjęcia urodzinowe, na jakich fetuje się osiemnaste urodziny nie są w Polsce tak wystawne jak w wypadku młodzieży zza Oceanu. Co poniektórzy donośnie wyrażają własne niezadowolenie i oburzenie wynikające z tego, że szesnastolatkowi organizuje się tak wytworne i kosztowne przyjęcie urodzinowe. W dodatku nieraz programach o urodzinach młodzież prezentuje się, jako rozkapryszona i rozpuszczona postać, jaka sądzi, że wydanie kilkudziesięciu tysięcy baksów na zorganizowanie uroczystości urodzinowego, na które będzie mogła nadejść cała szkoła, – czyli jakieś trzysta osób – jest kompletnie typowe i naturalne. Rzecz jasna my, oglądając to w telewizji nie powinniśmy się niczym martwić.