Systemy ozonowania projektowane dla spersonalizowanych zastosowań wykonuje firma Ozon Food. Wersja INDIVIDUAL wskazuje na to, że będą one miały spersonalizowaną konstrukcję. Każdy, kto chce się zaznajomić z detalami powiązanymi z działaniem poszczególnych opcji musi skontaktować się z obsługą. Może również sprawdzić dostępne parametry na witrynie producenta.

Główne przemysłowe systemy ozonowania i instalacje to: Systemy Produkujące Wodę Ozonowaną, Systemy Mobilnej Dezynfekcji Hal i Pomieszczeń, a także Systemy Kontrolowanej Atmosfery Ozonowej KAO. Systemy Produkujące Wodę Ozonowaną zawierają modele: GW – 12/12, GW – 10/12, DM – 01/12 i Modułowy System GWTech. Instalacje z tej podkategorii zwykle określane są jako centrum każdej instalacji. Zawierają pompy tłoczące wodę z ozonem tam, gdzie można zaoszczędzić pieniądze albo polepszyć wartość użytkową. Eksperci z Ozon Food zdają sobie sprawę z tego, że poszczególne linie produkcyjne różnią się pomiędzy sobą, każda z fim funkcjonuje oraz wytwarza pożywienie w inny sposób. Z tego względu też dostarczają spersonalizowane rozwiązania.

Każdy z systemów doskonale łączy się z prosperującymi liniami sortowniczymi, przenośnikami i liniami produkcyjnymi, mogąc dostarczyć całą linię, już zintegrowaną z instalacją. System wykonany jest cały ze stali kwasoodpornej, wobec czego można spodziewać się jego wytrzymałości w codziennych warunkach eksploatacyjnych. Obszary użycia Systemów Produkujących Wodę Ozonowaną to przede wszystkim: oprysk produktów wodą O3, dezynfekowanie i wytwarzanie lodu ozonowanego.

Zdalny monitoring, raportowanie i wiele innych innowacyjnych funkcji pozwolą utrzymać całkowitą kontrolę nad wybraną linią produkcji. Pełną integrację gwarantuje modułowy system ozonowania wody GwTech. Jest to urządzenie duże, z licznymi rozwiązaniami dodatkowymi. Jego opcje wykorzystania to: oprysk lub mycie produktów, linie technologiczne, linie sortownicze, przenośniki, kanały wodne, dezynfekowanie powierzchni, dezynfekcja urządzeń a także dezynfekowanie opakowań.