Zabierając się za gospodarzenie naszej idealnej działki zastanawiamy się co byśmy chcieli osiągnąć. Admirujemy ogrody naszych znajomych, sąsiadów i innych. Myślimy sobie, że nasza posesja musi błyszczeć wyglądem. Pragniemy, żeby wszystko kreowało się jak najpoprawniej. Czasami jest tak, iż nam nie wychodzi. Nie załamujemy się. To nas o wiele bardziej buduje. Wierzymy w swoje możliwości. Angażujemy ekipę ogrodników, jaka zadba o cały wygląd.

Oglądamy projekty i zdjęcia w Internecie i podziwiamy, jak za pomocą roślin można urządzić raj dla ludzi. Istota ludzka w głębi duszy myśli sobie : Mój ogród musi być najpiękniejszy – w tym wspomoże growkit. Bogaci ludzie często budują swoje domy oraz urządzają teren na pokaz. Chcą, by sąsiedzi gadali jacy są wystawni. Wielokrotnie za swoje odłożone fundusze inwestują. Stare powiedzenie : zastaw się, a postaw się pracuje w ówczesnej Polsce.

Polacy mają takie specyficzne poglądy. W ogrodzie odnajdują się ścieżki, kaskady i inne różności, a naprawdę nikt z nich nie korzysta. Ogród istotny detal dekoracyjny, niemniej jednak nie dajmy się zwariować. Tworząc prywatny ogród nasuwają nam się różne pomysły. Pragniemy zastosować jakieś rozwiązanie, dążymy do niego, a potem okazuje się, że wizja nam się zmieniła. Uważamy, to za nonsensowny pomysł.

Początkowo należałoby wszystko zaplanować sobie w głowie. Krok po kroku zapisywać działania i nie wprowadzać pokaźniejszych zmian. W przeciwnym razie możemy być niezadowoleni. Różne rozwiązania podsuwają nam znajomi, jakkolwiek przeważnie się do nich nie użytkujemy. Uważamy, iż to my rządzimy, co chcemy mieć we własnym ogródku. Zagospodarowanie ogrodu odpoczywa najczęściej w rękach mężczyzny. To on narzuca oznaczony schemat, a żona wprowadza poprawki. Wspólnie podejmują decyzje, co gdzie ma być umiejscowione.

Dwie osoby mogą wymienić się celnymi spostrzeżeniami. Łatwiej jest, aniżeli samemu. Planowanie musi najporządniej być rozrysowane na kartce. Wizja w głowie jest ulotna oraz jesteśmy w stanie potem żałować, że czegoś zapomnieliśmy. Najodpowiedniej drzewa strojne kupować do domu w małych rozmiarach. Po kilku latach cały ogród będzie bajecznie zarośnięty. Kolosalne krzewy są zbyt drogie. Szkoda funduszy.