Historie czytelników oraz autora serwisu Wolni Od Lęku, które dają nadzieję na to, że nerwicę lękową można zwalczyć lub nauczyć się z nią funkcjonować są dowodem na to, że Marek Daniel faktycznie utworzył wskazaną stronę z poczuciem misji i jest w jej tworzenie wyjątkowo zaangażowany. Każdy, kto chciałby się dzielić swoją historią powiązaną z nerwicą, także może to robić.

Wystarczy, że ją opisze oraz wyśle do twórcy portalu. Kwestionariusz można wysłać anonimowo lub podpisać się, zależnie od tego, co jest dla kogoś w większej mierze wygodne. Wyłącznym warunkiem opublikowania jest dobre zakończenie. Chodzi bowiem o to, aby napisać, w jaki sposób pozbyto się nerwicy.

Publikowane historie mają być motywacją dla pozostałych, dla jakich nerwica lękowa w określonym momencie jest wyjątkowo trudnym doświadczeniem. Opłaca się, aby tym osobom pozostali pacjenci pokazali własną drogę do uwolnienia od lęku. Należy podkreślić, że faktycznie te opowieści, jakie dotychczas na portalu są publikowane wliczają się do szczególnie wyrazistych. Marek Daniel, twórca publikacji „Wolni Od Lęku” i równocześnie założyciel serwisu podaje o czym traktuje jego dzieło, ukazując swoją historię. Autor daje dowód temu, że nerwica lękowa to nie wyrok.

Dzieli się własnym doświadczeniem z innymi, żeby mogli z niego skorzystać. Oryginalna formuła jego książki da szansę w 24 tygodnie rozumieć oraz poznać regulacje pomiędzy swoim odbiorem, czuciem a działaniem. Na skutek tego, można będzie wyeliminować atak paniki oraz poprawić własny komfort życia. Nie można podważyć tego, że wyraźny przykład oraz opowieść o jego życiu stały się motorem do działania dla czytelników. Ponadto, opłaca się przejrzeć posty tematyczne odnoszące się do nerwicy lękowej. Są one umieszczone w wyjątkowo dużej liczbie tym serwisie. Ich zakres tematyczny jest tak obszerny, że każdy wyszuka to, co interesuje go wyjątkowo.