Olejki eteryczne to substancje pozyskiwane z niektórych roślin, które w swoim składzie obejmują od kilku do nawet kilkuset naturalnych związków chemicznych. Olejki eteryczne są niezmiernie znanymi substancjami stosowanymi w aromaterapii – opcjonalnej i tradycyjnej dziedzinie terapeutycznej. Olejki eteryczne są stosowane już od kilku tysięcy lat.

Olejki Jakim sposobem używać olejków eterycznych?

Są trzy nadrzędne sposoby bezpiecznego używania olejków eterycznych – miejscowo na skórę, przez wdychanie oraz inhalację oraz w ramach aromaterapii. Niektóre olejki eteryczne wolno również spożywać, innymi słowy stosować wewnętrznie.

Atrybuty olejków eterycznych

Olejki eteryczne mają szereg cech terapeutycznych, co poniektóre wykazują działania antyseptyczne, antygrzybiczne, wykrztuśne czy także poprawiające humor lub też jakość spania.

Jakie olejki eteryczne będą najlepsze

Całkowita zasada będzie następująca – perfekcyjne olejki to takie jakie nie obejmują sztucznych akcesoriów oraz domieszek. Olejki eteryczne muszą być w pełni naturalne, to naturalnie dzięki czemu ich wpływ oraz siła oddziaływania na organizm ludzki będzie najlepsza. Jednym z w największym stopniu uznanych twórców olejków eterycznych na świecie jest marka doTERRA. W ofercie doTERRA znajdziemy naturalne olejki eteryczne (np. Kadzidłowiec, dzika pomarańcza czy drzewo herbaciane) oraz inne specyfiki, takie jak preparaty poprawiające urodę czy suplementy diety. Olejki doTERRA będą olśniewającym wyborem dla ludzi początkujących oraz tych o wiele bardziej fachowych w aromaterapii.

Olejki oraz normy bezpieczeństwa

Podczas stosowania olejków trzeba pamiętać, by nie nakładać olejków na wrażliwe miejsca na ciele, takie jak uszy, nos lub skaleczona skóra. Zawsze należy czytać etykietki na opakowaniu. Niektóre olejki są fotoczułe, po zastosowaniu na skórę trzeba stronić od kontaktu ze słońcem. Istotne jest również to, żeby dzieci nie miały dojścia do olejków eterycznych, bez nadzoru osób dojrzałych.
Treść materiału powstała we współpracy ze sklepem z olejkami eterycznymi doTERRA – https://sklep-olejki.pl