Gdy dostęp nie jest limitowany – nie ma kłopotów. Gorzej, gdy seriale online nie są dostępne dla wszystkich. Faktycznie, one mogą być za darmo. Jednak użytkownik lub postać, która nie ma konta może posiadać ograniczenie w postaci jednego serialu na dobę lub kilkudziesięciu minut do obejrzenia. Zazwyczaj kończy się jeden odcinek i musimy wyłączać, albowiem limit zbliża się nieubłaganie. Nie da się go wyzerować. On sam przestanie działać za dwadzieścia cztery godziny.

Oczywiście, że jest to krępujące. Jednego dnia mamy prawo w żadnym wypadku nie oglądać, a innego, przeważnie deszczowego, chcemy obejrzeć kilka odcinków oraz nadrobić straty. Domostwem limitów jest rejestracja lub zastosowanie szczególnych wtyczek w przeglądarce internetowej. Co poniektóre portale są jakkolwiek na to odporne oraz znają już popularne triki, jakie wykorzystywane są przez internautów. Wszystko po to, żeby użytkownik musiał zarejestrować się na stronie internetowej. Czasami darmowa rejestracja załatwia wszystko.

Czasem jednak należy dokupić miesięczny abonament. Internet to wybitnie właściwe miejsce na to, żeby nadrobić braki serialowe czy też po prostu zacząć obserwować daną serię, której nie ma już w telewizji. Wobec tego darmowe filmy online bardzo nagminnie traktują tych serii i tych wyrobów, które nie są już najświeższe. Mimo to, cieszą się one obszernym zainteresowaniem. Nie wspominając o najnowszych serialach. One jednak nieczęsto są darmowe, a za dostęp trzeba płacić. Portale zarabiają na fakcie, że jest to nowy serial, a premierowe odcinki są tylko i wyłącznie na płatnych serwerach.

Jeżeli nie pragniemy płacić – powinno się poczekać oraz zająć się w owym czasie obserwowaniem trochę innej serii, jaka ma już swoje lata. Obejrzenie opuszczonego odcinka w telewizji także jest akceptowalne. Zgubienie wątku w serialu, jaki wymaga skupienia to najgorsza rzecz, jaka może się przytrafić. Od czasu do czasu w jednym odcinku dzieje się tak dużo, iż nie sposób jest tego wszystkiego zebrać w jedną całość. W owym czasie trzeba nie zapominać o Internecie, jaki służy wsparciem i pozwala na obejrzenie tego, czego nie udało się obejrzeć w telewizji.