By przekazywać wiedzę następnym postaciom trzeba być pewnym w stu procentach swojej wiedzy oraz swoich umiejętności. W przeszłości funkcję korepetytora pełniła zwykle guwernantka – niezamożna wykształcona dama. Do jej obowiązków należało nauczanie dziecka z aspektu przedmiotów szkolnych oraz wszelkich zasad trafnego wychowania. Dziś korepetytor ma o wiele zmniejszony zakres działania. Jego pomoc ogranicza się zwykle do udzielania pomocy z jednego konkretnego przedmiotu.

Rzecz jasna ich liczba może być pokaźniejsza oraz mniejsza, w zależności od życzeń ucznia i jego rodziców. Z jakiej przyczyny rodziców? Bo to po największej części oni decydują o tym, czy wysłać dziecko na ponadprogramowe zajęcia oraz z jakiego przedmiotu muszą one być. Być może również i ty szukasz zajęcia dla siebie, a może i dla całej rodziny, dzięki któremu wspólnie będziecie mogli spędzać czas.

Dobrym pomysłem są w stanie być rozmaitego typu kursy, na jakie można się wspólnie zapisać bądź strony typu www.dyktanda.pl. Nagły oraz ogromny wydatek może wyprowadzić z równowagi domowy budżet. Może się to wydać ogromnym wydatkiem, niemniej jednak zważywszy na okoliczności nauczania nie może robić to na nas wbicia. Rodzice załatwiają nieraz korepetycje swoim dzieciom, gdy te nie poświęciły uprzednio wystarczająco niemało czasu na naukę.

Brak systematyczności, czy nie obecność na wszystkich zajęciach powoduje, że dziecko zbiera, co raz pokaźniejsze zaległości, z jakich nie umie wyjść samodzielnie. Kończy się to najczęściej znacznym pogorszeniem stopni oraz zniechęceniem do dalszej nauki. Co nie prowadzi do niczego dobrego. Zdolny korepetytor, mający charyzmę, pomysłowość oraz dar nauczania bez problemu pomoże nam nadrobić zaległości oraz stracony czas.