Elektrosmieci to grupa produktów, która nie powinna trafić do jakiegokolwiek zasobnika. Są to w głównej mierze urządzenia AGD wielkogabarytowe (lodówka, piecyk, zmywarka, pralka) i małogabarytowe (miksery, imbryki, tostery, żelazka, noże elektryczne, gofrownice itp.), sprzęt RTV (telewizory, radia, magnetofony, kamery, video, dvd itp.), sprzęty telekomunikacyjne oraz teleinformatyczne (komputery, laptopy, głośniki, telefony, faksy itp.), wszelkiego rodzaju elektryczne zabawki, narzędzia, automaty, sprzęty oświetleniowe czy akcesoria medyczne. Ich wyrzucenie może równać się z oddaniem do szczególnego punktu, który mieści się w każdym mieście: ma okazję być to punkt sprzedaży z urządzeniami elektrycznymi, gminny punkt zaakceptowań elektroodpadów, serwis internetowy czy też skup złomu.

Pamiętajmy, aby elektrośmieci oddać w ręce zawodowców, którzy zajmą się ich utylizacją, albowiem mogą one zawierać wiele niepewnych substancji: rtęć, ołów, kadm, związki bromu, chrom, nikiel lub azbest, które mają niesłychanie negatywny wpływ na środowisko naturalne oraz przenigdy nie powinny odszukać się na stereotypowym wysypisku śmieci. Recykling to hasło połączone z ochroną przyrody będącą częścią nauki zwanej ekologią. Świadczy ono przerób surowców wtórnych, jakimi są papier, szkło czy różnorodnego typu metale – tu polecamy skup akumulatorów warszawa. Dzięki niemu w znacznym stopniu jesteśmy w stanie obniżyć ogromne góry śmieci znajdujące się na wysypiskach. Nie powinny one tam leżeć, czekać na rozkład, ale mogą pozostać powtórnie użyte.

Jednakże by mogło to nastąpić, potrzebna jest segregacja śmieci. Powinniśmy w następstwie tego wyrzucać je do należycie oznaczonych pojemników, osobno plastik, szkło, metal czy papier. To właśnie dzięki temu mogą one iść do przerobu. Obecnie już dzieci w podstawówce uczone są, jak należy segregować śmieci. Jest to wybitnie bystre nastawienie osób dorosłych, ponieważ wyrzucanie odpadków do porządnie oznaczonych, przeznaczonych do tego pojemników żąda wyrobienia sobie pewnego nawyku. Rzecz jasna łatwiej i prędzej jest je włożyć do sztampowego kosza na śmieci, lecz warto zastanowić się, do czego to może to doprowadzić w przyszłości. W końcu już dzisiaj środowisko jest wybitnie zanieczyszczone.