Lato to czas, kiedy cera jest wyjątkowo narażona na działanie promieni słonecznych. To sprawia, że wysusza się – z tego naturalnie względu wypada bez żadnego ale zatroszczyć się o jej formę. Wakacyjne podróże, wylegiwanie się na plaży oraz spędzanie obszernej ilości czasu na dworze z pewnością poprawia samopoczucie, jednak również nie zostaje bez wpływu na skórę.

W jej pielęgnacji są w stanie pomóc kremy z kolagenem – zarówno te przeznaczone do twarzy, jak i do ciała. Co można osiągnąć poprzez stosowanie takich kremów z kolagenem? Otóż jak się okazuje, niesłychanie dużo. Kolagen jest białkiem przyśpieszającym regenerację skóry – a „doświadczona” przez słońce cera takiej właśnie regeneracji potrzebuje. Za sprawą kremów z kolagenem odzyskuje gładkość i jędrność. Co ważne – kosmetyki te pozwalają też spłycić zmarszczki, tworzeniu się jakich dopisują promienie słoneczne (a uściślając – promieniowanie UV).

Kolagen wpływa również na zwiększenie poziomu nawilżenia skóry. Wobec tego stosowny krem oraz balsam bardzo dobrze się sprawdzą w letniej kosmetyczce. W uniwersalnej opinii utarło się przekonanie, że trądzik dopada jedynie niesłychanie młode osoby, w wieku kilkunastu lat.

Jakkolwiek jest to błąd, gdyż z ową nieprzyjemną dolegliwością musi się zmagać mnóstwo dojrzałych osób. Trądzik niezwykle nieraz pozostawia na twarzy mało estetyczne blizny. W ich zredukowaniu mogą wspomóc flexin 500. Minionymi czasy kosmetyki zawierające naturalny kolagen wzbudzają znaczne zainteresowanie i przynależą do grona najchętniej pozyskiwanych produktów w drogeriach.

Harmonijne stosowanie kremów z kolagenem wspomaga w zminimalizowaniu skutków trądziku, które są na twarzy widoczne właśnie w postaci blizn. Na ile są one głębokie i rozległe, to już zależy od tego czy chora cera była pielęgnowana we właściwy sposób. Czasem ślady te wyglądają po prostu strasznie. Należy pamiętać o tym, by nie traktować kremów z kolagenem jako sposobu na zlikwidowanie tych nieprzyjemnych pamiątek. Zawarty w kosmetykach kolagen pozwala tylko na ich spłycenie i rozjaśnienie, sprawia również, że skóra staje się gładsza oraz jędrniejsza.