W dwudziestym pierwszym wieku, do stereotypowych mediów masowych taki jak radio, gazety, telewizja, doszły pionierskie. Jest to Internet, a razem z nim portale internetowe. Portale i serwisy internetowe są obecnie jednymi z przeważnie używanymi źródłami wiadomości.

Czemu cieszą się tak olbrzymią popularnością? Na pewno składa się na to dużo składników. Po pierwsze do serwisów internetowych posiadamy prosty dostęp. Każdy kto posiada dostęp do Internetu, może bez problemu odwiedzić dowolny portal internetowy. Drugim kolosalnym walorem portali jest fakt, że wszelkie wiadomości o zdarzeniach, nawet tych dziejących się na „drugim końcu świata”, docierają na stronę serwisu bardzo błyskawicznie. Wszelkie wiadomości mogą być komentowane przez użytkowników.

Występuje w związku z tym komunikacja obustronna, a nie jak w wypadku innych mediów jednostronna. To są właśnie plusy dzisiejszych serwisów internetowych. Nic w następstwie tego ekscentrycznego, iż portale internetowe każdego dnia zyskują kolejne, kolosalne grono wielbicieli. Witryny rodzaju bezprzesady.pl są przyszłością światowych mediów. Mass środki masowego przekazu już dawno zmonopolizowały rynek informacji. Każdy z nas jakkolwiek pragnie być na bieżąco z wydarzeniami dziejącymi się na świecie.

Świeżą dawkę informacji zapewniają nam dzisiejsze serwisy internetowe. To właśnie dzięki nim, wystarczy tylko parę kliknięć, aby dowiedzieć się o wszystkich bieżących zdarzeniach z całej naszej klarownej kuli ziemskiej.

Dzięki Internetowi możliwy jest nie tylko dostęp do wiadomości, niemniej jednak również wyrażanie swoich poglądów i opinii, co nie jest możliwe w innych masowych środkach masowego przekazu. Portale internetowe swój rozwój rozpoczęły już dość dawno, jednak autentyczne ‚boom’ zaczął się około dekadę temu. Z kilku istniejących serwisów, liczba portali rozrosła się do dużej ilości stron internetowych, podzielonych na rozmaite gałęzie informacyjne. A w takim razie mamy aktualnie portale sportowe, informacyjne, plotkarskie, a też dużo, dużo innych. Nawet jeśli nie znamy adresu danego portalu, to oraz tak bez problemu odszukamy interesujące nas wiadomości. Wystarczy wyłącznie skorzystać z internetowej wyszukiwarki.