Każda para młoda wybierając salę na wyprawienie swojego ślubu ma zwrócić szczególną uwagę na parę szczegółów. Jednym z nich jest parking dla gości. Nie taktowne by było aby goście sami poszukiwali sobie miejsca parkingowego oraz aby trzeba było z tego powodu długo na nich wyczekiwać. Następną sprawą jest to, iż trzeba zwrócić szczególną uwagę na to czy dana sala jest wyekwipowana w ogrzewanie oraz klimatyzację. Wszystko jest uzależnione od tego kiedy tak właściwie ma się odbyć wesele. Jeśli w zimę to z pewnością nie będzie to przytulnie wspominane wesele jeżeli goście będą marzli, a w lato że będą się przesadnie pocili lub byłoby im nad zwyczaj duszno. Następną rzeczą na jaką powinni zwrócić szczególną uwagę nowożeńcy jest to czy dana sala ma określone miejsce do palenia papierosów.

W ogóle wiadomo że w salach ślubnych nie wolno palić jednakże powinniśmy wziąć pod szczególną uwagę to że nie wszyscy z naszych gości nie palą. Sale weselne starają się spełniać tą potrzebę gości i z reguły mają wyznaczone właściwe miejsce na palarnię.

Mimo to warto o to zapytać, żeby się nie okazało, że nasi goście na przysłowiowego dymka musieli wychodzić przed lokal w deszcz. Następną dość znaczącą rzeczą jest to czy dana sala weselna posiada ogród i ewentualny mini plac zabaw dla dzieci. Jeśli będziemy zapraszać tylko gości dorosłych to nie ma to znaczenia, jednakże, jeżeli będzie również mnóstwo dzieci to wypadałoby oraz im zapewnić rozrywkę – więcej na witrynie internetowej wesela świdnica. Powinniśmy również ujrzeć czy jest wystarczająco niemało miejsca na tańce, bo nie po to robi się wesele by wszyscy siedzieli cały wieczór i noc tylko po to aby się wszyscy odpowiednio bawili.

Jeżeli to wszystko mamy już ustalone to czas najwyższy zająć się oferowanym jadłospisem. Sale weselne ze względu na swoje doświadczenie w takich imprezach mają już ustalone wstępne jadłospisy oraz warto w tym temacie polegać na wskazówkach menagera, ponieważ szykuje on to nie pierwszy raz. To dziś już wolno stroić salę oraz zapraszać gości. Jeśli spełnimy wszelkie fundamentalne wymogi to mamy pół sukcesu za sobą reszta zależy już tylko od naszych gości.