Przynajmniej pod jednym względem w krótkim czasie dościgliśmy resztę Europy. Od kilku lat, tak samo jak oni, my też narzekamy na brak jakiegokolwiek miejsca parkingowego. Zachodnie stolice zmuszone były już dawno wyprowadzić ruch uliczny poza centra, bowiem wywoływało to korki oraz tarapaty z parkowaniem. U nas rozpoczyna już być podobnie i nie brakuje miejscowości, w których nawet nie ma co próbować szukać takiego miejsca, albowiem z góry wiadomo, że nasze starania są skazane na porażkę.

Jednakże Zachód poszedł po rozum do głowy i postanowił poradzić sobie z problemem za wsparciem parkingów piętrowych czy też podziemnych – rozwiązaniem jest również autokasacja Radom, oczywiście dotyczy to tylko aut, które już nie będą jeździć. Tym sposobem na niewielkiej powierzchni zmieści się o wiele więcej samochodów. W Polsce jak na razie nieśmiało sięgamy po takie rozstrzygnięcia. Miasta ociągają się z tego typu inwestycjami, woląc poświęcić pieniądze na co innego.

Tymczasem jest to już ostatni dzwonek dla włodarzy miast, bo wkrótce sytuacja wymknie nam się spod kontroli. Najporządniej radzą sobie z brakiem punktów parkingowych spółdzielnie mieszkaniowe. Powstawały one na ogół w minionej epoce, kiedy samochodów było dwadzieścia razy mniej aniżeli dzisiaj, co przekładało się również na miejsca parkingowe. Z biegiem lat jednak udało się zwykle. Każdy ma własne upodobania względem samochodów. Jedni wolą szybkie auta, inni zdecydowanie o wiele bardziej wolą uwzględniać w tym pewne pojazdy. Korzystanie z samochodu jak wiemy jest dosyć powszechne.

Dziś posiadanie samochodu jest o dużo prostszym zadaniem do spełnienia, aniżeli było to pokazane kilkanaście lat temu, gdzie samochody były w samej rzeczy czymś wartościowym. Współcześnie na każdym kroku jesteśmy w stanie zmienić auto na poprawniejsze, szybsze, czy lepiej wyposażone. Dział motoryzacyjny opiera się też na postępie technologicznym. O wiele porządniej respektowane pozostają samochody, które są w jakiś sposób dopasowane do komfortu jazdy.