W aktualnych czasach jesteśmy w stanie zauważyć, iż osoby, jakie dopiero rozpoczynają przygodę z fotografowaniem, w szeregu przypadków mają taki zwyczaj robienia od razu za jednym zamachem serii fotografii, które będą prezentować dokumentnie to samo. Warto z takim nawykiem walczyć od samego początku i na przykład ograniczać liczbę powtórzeń do zaledwie paru, inaczej do dwóch czy też trzech. Należy niemniej jednak pamiętać, że takie zrobienie kilku analogicznych ujęć jest istotne, jednak poniekąd nie za pomocą opcji, klatka po klatce, a raczej robiąc oddzielnie trzy analogiczne zdjęcia. Jednak nie ma sensu, robić ich za każdym razem z tego samego ujęcia, pewnie, iż fotografujemy sytuację, w której przedmiot stworzonego przez nas zainteresowania jest w ruchu.

W jaki sposób będziemy mogli się przekonać, istnieje wyraźna korelacja między liczbą fotografii, a ich jakością oraz prezentuje się ona tak, iż im więcej robi się fotografii, tym są one mniej przemyślane i przez to mniej ciekawe oraz zachwycające. Z tego także powodu nie należałoby tracić swojego czasu na dużo powtórzeń pewnych ujęć, szczególnie, jeśli stworzona przez nas karta pamięci nie jest umyślnie pojemna. Aktualnie nie mamy też nazbyt dużo wolnego czasu, właśnie dlatego również szkoda go marnować na taką zabawę, która nie przyniesie w zasadzie jakichkolwiek pozytywnych efektów – wypróbuj packshot poznań. Nie warto także robić dużo zdjęć jedno po drugim, przenosząc obiektyw z jednego miejsca na inne. Jak będziemy mogli odnotować, dziś każdy z nas pragnie znaleźć swój styl w tym, co robi, zwłaszcza jeśli takie działania wiążą się z jakąś twórczością artystyczną. Nie zupełnie inaczej będzie w wypadku robienia zdjęć, gdzie tym bardziej będziemy pragnęli być rozpoznawalni, ponieważ każdy może dzisiaj robić zdjęcia. Nie da się ukryć, że posiadanie prywatnego stylu jest dzisiaj w cenie, bowiem zezwoli nam dać się zauważyć szerszej publiczności, właśnie dlatego również należałoby nad nim popracować.

Jednakże w tym samym czasie nie wolno zapominać o tym, żeby starać się, by wszelkie robione przez nas fotografie były interesujące i by prezentowały dobrą, jeśli nie wysoką jakość. Jak się przekonamy, poszukiwanie własnego stylu może nam zabrać długie miesiące, ponieważ będziemy próbować robić zdjęcia w najrozmaitszy sposób, dlatego również za każdym wraz musimy przykładać wagę do tego, w jaki sposób ustawiamy wszelkie parametry, zanim zrobimy zdjęcie.