Szybkie oraz dokładne pomiary ozonu w powietrzu są możliwe, gdy właściciele firm zaopatrują się w czujniki ozonu w powietrzu od zakładu Ozon Food. Ozonowanie wnętrz jest coraz częściej stosowane, zwłaszcza w branży spożywczej. Nie tylko albowiem odświeży się powietrze, lecz przede wszystkim je zdezynfekuje. Można pozbywać się z pomieszczenia grzybów, bakterii, pleśni, bądź pozostałych drobnoustrojów, a także nieprzyjemnych aromatów.

Podane czujniki pozwolą każdorazowo dobrze ocenić występowanie ozonu. Kupujący mogą skorzystać też z licznych rozwiązań dodatkowych. Bardzo imponująca dokładność i pozyskiwanie informacji bieżących to ogromne walory osprzętu marki Ozon Food. Urządzenia o kompaktowej konstrukcji mają doskonałe parametry użytkowe.

Czujnik ozonu w powietrzu CO – 02 ma doskonałe parametry użytkowe. Jego precyzja oddziałuje na późniejszą wydajność ozonowania i bezpieczeństwo zastosowania. W głównej mierze nadaje się do małych zakładów przetwórstwa spożywczego. To zamawiający decyduje, czy potrzebuje jeden czujnik, czy chce mieć ich kilka. Dostosowanie do licznych wskaźników pracy, imponująca szczelność a także wykonanie z tworzywa sztucznego odpornego na uszkodzenia to walory sprzętu. Firma wykonuje okresowe przeglądy mierników, aby kupujący miał gwarancję, że są one sprawne.

Mierniki są kalibrowane indywidualnie, a jeżeli konieczny jest ich serwis, wszystko odbywa się bez przeszkód. Szczegółowa specyfikacja produktu znajduje się na stronie. Ozon Food proponuje 2 modele: czujnik ozonu w powietrzu CO – 02 a także czujnik ozonu w powietrzu CO – 01. Każde użycie ozonu domaga się uprzedniego wykorzystania czujnika, ponieważ skuteczność zależy od zagęszczenia. Jeżeli ozon nie jest kontrolowany, to może okazać się gazem niebezpiecznym dla zdrowia oraz życia. Jeśli właścicielom firm będzie zależeć, aby procesy technologiczne okazały się skuteczne oraz bezpieczne, to muszą sprawdzić ofertę.