Masażysta, jak sama nazwa pokazuje to człowiek, jaki wykonuje masaż. Do tego zawodu należy mieć wyjątkowe predyspozycje. Najistotniejsze są tutaj zdolności manualne, jakie sprawiają, iż masażysta będzie łatwo uczył się innowacyjnych technik masowania i intuicyjnie wyczuje słuszną siłę nacisku. Równie ważna w tej dziedzinie jest gotowość do uczenia się oraz podwyższania własnych kwalifikacji. Otóż teraz bezustannie powstają oryginalne rodzaje masażu oraz dobry masażysta jest z nimi za pan brat.

Podczas pracy też wypada przestrzegać kilku zasad. Nie chodzi tutaj tylko o prawidłowe wykonanie nacisku na tkanki, ponieważ to rozumie się samo przez się. Istotny jest wygląd masażysty. Powinien on być ubrany czysto, schludnie oraz obowiązkowo na biało. Kobiety wykonujące ten zawód powinny posiadać krótkie, niepomalowane paznokcie i niezmiernie dyskretny makijaż. O masażystach krążą rozmaite legendy, mające w wielu przypadkach podtekst erotyczny. Z uwagi na nie, dziewczyna lub też chłopak wykonujący masaż są niezmiernie dobrą partią i mają duże powodzenie w płci przeciwnej. Masaż to nie tylko wykonywanie stosownych ucisków, co potwierdzi Usuwanie cellulitu Kielce. Równie istotna jest całą oprawa, na jaką składa się wygląd pomieszczenia, w którym się masuje. Nie może to być biała, przypominająca szpital sala. Taka aranżacja na pewno nie zezwoli się w pełni zrelaksować oraz odprężyć. Właśnie wobec tego powstają właściwe salony masażu, które gwarantują swoim konsumentom niepowtarzalną atmosferę.

Istotne jest, aby pomieszczenie było przytulne. Skutkiem tego przeważają kolory uchodzące za ciepłe czyli beże, złoto, czerwień oraz pomarańcz. Dba się również o odpowiedni zapach oraz dźwięk. Dlatego stosuje się wyjątkowe olejki, a w trakcie masażu włącza muzykę relaksacyjną. Salony masażu powinny zadbać również o stosowną temperaturę pomieszczenia. Masaż wykonywany jest na nagim ciele, a kontrahenta chroni tylko cienka zapaska. Aby czuć się w pełni zrelaksowanym, masowany nie może odczuwać chłodu. Zimno powoduje, że napinamy mięśnie, mamy gęsią skórkę oraz ogólnie nieprawidłowo się czujemy. Wówczas masaż napiętych mięśni nie spełnia swojej funkcji i idzie na marne.