Będzie to odpowiedni moment, aby zdecydować się na nabycie domu, głównie na rynku pochodnym, inaczej domów używanych, można znaleźć prawdziwe perły, jeżeli gra toczy się o złączenie atrakcyjności domu, jego wykończenie, w powiązaniu z interesująca ceną. Należałoby wobec tego rozważyć możliwość zakupu takiego domu, upatrzonego po długich poszukiwaniach, a po pewnym czasie podjąć czynności powiązane z dalszymi czynnościami, a więc: tworzenie domu, jego remont lub też tylko niewielkie przeróbki.

Wiele zależy od tego, w jakim stanie będzie dany dom i ile środków finansowych będziemy w stanie przeznaczyć na ewentualny remont i wyposażenie stworzonego przez nas innowacyjnego domu. Kiedy już staniemy się posiadaczami takiego nowego-starego domu, należałoby jest przyprowadzić tam zawodowca, jaki oceni stan murów, jakość krokwi dachowych, instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, by powziąć decyzje o tym, czy dokonać ogromnego remontu świeżo zakupionego domu, czy jedynie drobnych renowacji bądź też przeróbek, pozostawiając pokaźniejsze prace na dalszym planie.

Nie ulega wątpliwości albowiem, iż właściwe urządzanie domu ma okazję dopiero rozpocząć się po tym, jak przygotujemy do zamieszkania wszystkie pomieszczenia – wtedy skoncentrujmy się na dekoracjach typu porcelana Chodzież. Jeśli okaże się, że stan domu jest dość wyśmienity, wnętrza są w miarę zadbane, a nie ma otwartej oraz naglącej konieczności wykonywania znacznych remontów, wolno w tempie ekspresowym przystąpić tylko do odświeżenia domu, a w związku z tym pomalowania poszczególnych pomieszczeń porządnej jakości farbami. Zostanie jeszcze jedynie przywiezienie posiadanych sprzętów i sprzętów, możliwe dokupienie czegoś tam oraz wolno nasycać się własnym, idealnym, ciepłym domem.

Jeśli wyszukujemy domu używanego, na pewno ważnymi czynnikami będą cena i miejsce, gdzie dany dom jest położony. Na pewno znaczącym czynnikiem jest też stan techniczny danego domu, jednakże w tym względzie jest przecież możliwość wyremontowania domu, urządzenia go całkowicie od podstaw, co jest w wielu przypadkach zaletą takiego stałego domu, bezsprzecznie w połączeniu z jego atrakcyjną, a w następstwie tego niską dla nas jako dla zdobywającego ceną.