Niezwykle dużo mówi się o tym, że nasze społeczeństwo prędko się starzeje, zresztą mamy też myśl, że nasi rodzice, nasi dziadkowie coraz częściej potrzebują pomocy oraz wsparcia od młodszych członków familii. Jeśli mieszkamy ze starszą postać, bądź pragniemy pomóc jej w byciu samodzielnym oraz bezpiecznym należałoby jest dopasować łazienkę do pragnień takiej osoby. Nawet do sztampowej wanny możemy dokupić krzesełko, jakie możemy swobodnie podnosić oraz opuszczać za pomocą korbki, lub dżojstiku, to właśnie dzięki czemu nawet jednostka niesprawna ruchowo może bezpiecznie i wygodnie dostać się do wanny.

Jeżeli natomiast zdecydujemy się na zakup pionierskiej wanny możemy wybrać nisko osadzony model ze szczególnymi, szczelnymi drzwiczkami, jakie wspomogą pewnie dostać się do wanny, potem wystarczy je jedynie zamknąć, zabezpieczyć specjalnym zamkiem, by nie mogły nam się otworzyć nawet pod naporem wody i bez pośpiechu się kapać.

Praktycznym rozwiązaniem dla osób lubiących korzystać z prysznica będzie niski brodzik, bądź całkowity jego brak, z odpływem w podłodze, co weryfikuje architekt wnętrz poznań. Do takiego prysznica jesteśmy w stanie nawet wstawić krzesełko, by osoby z zawrotami głowy, bądź które mają komplikacje z długim staniem zdołały wygodnie korzystać z prysznica. Osoby niepełnosprawne coraz częściej starają się być aktywne nie jedynie w sposób społeczny, jednakowoż oraz zawodowy, a to naturalnie dzięki coraz większej ilości udogodnień staje się to prostsze.

Niemniej jednak tak rzeczywiście wszelkiego rodzaju udogodnienia najważniejsze są w domu osoby niepełnosprawnej. Jeżeli urządzamy kuchnię, z jakiej też będą wykorzystywać osoby niepełnosprawne należy dobrze ją wykończyć. Jeżeli osoba jest na wózku inwalidzkim, przestrzeń kuchni musi być większa, między meblami w kuchni chociaż 150 cm w okręgu, żeby jednostka na wózku zdołała swobodnie poruszać się pomiędzy szafkami i sprzętem kuchennym. Równie ważne jest dopasowanie blatów do pragnień osób na wózkach, to oznacza zainstalować je niżej, tak żeby zdołało swobodnie do nich sięgać. Jest również możliwość zakupienia kuchenek do gotowania i pieczenia w niższej zabudowie, co uprości korzystanie z kuchni. Wszelkie włączniki światła lub kontakty także powinny znajdować się w zasięgu ręki osoby na wózku, żeby maksymalnie udostępnić jej bezproblemowe korzystanie z kuchni.