Jeszcze niedawno malowanie paznokci powodowało trochę problemów, ponieważ lakier, jaki został użyty utrzymywał się nie dłużej aniżeli dwa, trzy dni a potem odpryskiwał a w konsekwencji odpadał. Z tego względu dekorowanie paznokci wypada było niezmiernie wielokrotnie powtarzać. Dziś sytuacja jest nieco inna, a stało się tak przez przystępność na rynku kosmetycznym lakierożelów. Są to lakiery, którymi można malować również paznokcie naturalne, jak i sztuczne, pomimo tego różnią się od prostych, znacznie lepszą trwałością.

Lakierożele są niezmiernie cenione wśród stylistek paznokci, a w głównej mierze mają współczesną i innowacyjną formułę, jaka na dłużej zezwala zachować ich blask oraz piękno – wypróbuj też laminacja Kraków. Z tego także względu lakierożele jesteśmy w stanie opisać, jako masę, która równocześnie przypomina stereotypowy lakier do paznokci oraz żel oraz akryl.

Malując paznokcie lakierożelami wolno nie tylko sprawić, ze są one ładne dłużej, jakkolwiek także malować je na jednolity kolor, tworzyć nieprzerwanie modny french, a też wykonywać kolorowe, urzekające wzorki na bazie podkładu. Prócz tego lakierożele mają jeszcze jedną poboczną zaletę.

Jest nią fakt, iż przed nałożeniem warstwy lakierożelu, płytki paznokciowej nie wypada malować żadnymi preparatami, a też nie należy wykonywać procesu jej matowienia. Dzieje się tak, skutkiem tego, iż nowoczesna technologia na bazie, której powstały lakierożele nie niszczy w żaden sposób płytki paznokciowej. Oprócz tego wystarczy jedynie nałożyć wybitnie cienką warstwę lakieru, a paznokcie wyglądają bardzo naturalnie a tym samym pięknie. Po procesie nałożenia lakierożelu potrzebne jest jego utrwalenie przy pomocy lampy UV.

Kompetentnie położony oraz utwardzony lakierożel ma prawo utrzymywać się na płytce paznokciowej od dwóch do trzech tygodni, a to powoduje, ze nie musimy nieprzerwanie przesiadywać w gabinecie kosmetycznym, jak to miało miejsce, kiedy tak właściwie stosowane były normalne lakiery do paznokci. Zaletom lakierożelów jest to, ze nie odpryskują one w trakcie wykonywania powszednich, domowych czynności. Za wadę jednakże należy uznać to, iż nie wolno usunąć ich prostym zmywaczem do paznokci, lecz musi pozostać to dokonane w gabinecie kosmetycznym.