Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy tak właściwie do naszego kraju zawitały pierwsze karty płatnicze, niesłychanie trudno było nam się do tego przyzwyczaić. Dziwnym było, że kawałek plastiku ma prawo zastępować prawdziwe finanse, oraz to w tak przydatnej formie.

Chwilowo trudno jest większości z nas przyzwyczaić się do tego, że wszystkiego rodzaju karty kredytowe czy też płatnicze mogłyby zniknąć z opisującej nas rzeczywistości. Z roku na rok rośnie liczba wydanych kart płatniczych rozmaitego typu, są one niemalże nieodzowne zarówno w owym czasie, jak dostajemy dowolny kredyt, jak także w sytuacji po prostu debetu w koncie. Rozmaitego rodzaju kredyty mogą być spłacane także za pomocą karty płatniczej, w tym też bardzo stereotypowy oraz najbardziej jak dotychczas ogólny w naszym kraju kredyt gotówkowy.

Obecnie wszystkie niemalże karty finansowe mają również funkcję tak zwaną zbliżeniową, co oznacza, że wolno nimi regulować przeróżnego rodzaju płatności bez potrzeby wkładania w czytnik oraz wpisywania PIN-u. Jest to forma płatności nadzwyczaj przydatna, zaoszczędzająca czasu ofiarowanego na zakupy, a do tego nie ma konieczności utrwalania na przykład paru numerów PIN, jeśli jesteśmy posiadaczami kilku kart.

Dzisiaj liczba kart zbliżeniowych na stworzonym przez nas rynku naruszyła już 10 milionów sztuk, jakiegokolwiek roku liczba ta intensyfikuje się o kilkanaście procent, co potwierdza kredyty gotówkowe bez zaświadczeń na get-money.pl. Jakim sposobem dotychczas nie odnotowano na terenie naszego kraju sytuacji kradzieży danych lub także środków finansowych z karty zbliżeniowej. Mimo tego jednakże Polacy trochę sceptycznie podchodzą do kart zbliżeniowym, niesłusznie bodaj obawiając się, że tego rodzaju transakcje nie są bezpieczne dla posiadanych przez nich pieniędzy. Mimo to na pewno z upływem czasu również nasi rodacy przekonają się o pożyteczności tego typu środków płatniczych, analogiczna była jakkolwiek sytuacja z kartami płatniczymi tradycyjnymi. W dzisiejszych czasach w stworzonym przez nas kraju coraz więcej jest punktów handlowych, gdzie wolno dokonywać transakcji drogą zbliżeniową – obecnie ocenia się liczbę tego rodzaju punktów na ponad 70 tysięcy.