Marketing internetowy choć jest dziedziną względnie nową to zdołał już uformować wybitnie mnóstwo narzędzi. Co więcej, niektóre z nich zdążyły już się zestarzeć, co poniektóre mody przeminęły, inne się pojawiły. Strony internetowe same w sobie są formą reklamy.

Jakkolwiek prócz tego wolno je wykorzystywać do zamieszczania reklam w niezwykle wielu postaciach. Strony internetowe są perfekcyjnymi nośnikami reklam, ponieważ służą do komunikowania się, albowiem wolno precyzyjnie określić, kto na danej witrynie internetowej bywa (a więc nadzwyczaj dokładnie dopasować target do potrzeb konkretnej reklamy), albowiem atrakcyjne witryny są z rozkoszą odwiedzane jesteśmy w stanie na reklamę przelać część sympatii, jaką stali użytkownicy mają dla samej witryny – wypróbuj zatem Tworzenie stron internetowych Wrocław. W dodatku treści reklamowe można zmieniać ekspresowo oraz łatwo i względnie niskim kosztem.

Na witryny internetowe wolno wstawiać reklamy w postaci obrazków, banerów, przycisków, tapet, rozwijalnych animacji, filmów. Właściwie nie ma ograniczeń dla pomysłowości. Trzeba jedynie brać pod uwagę upodobania użytkowników, którzy niechętnie aktywnie klikają w reklamy i deklarują, iż reklamy nazbyt nachalne lub opóźniający działanie witryny są irytujące. To są jedyne realne ograniczenia. Jak każdy przekaz strona internetowa ma obowiązek być przychylna swojemu użytkownikowi. Kiedy już zwabimy internautę na domenę, musimy jeszcze uczynić, żeby pragnął na niej pozostać.

Witryny internetowe inaczej będą wyglądały oraz inaczej będą czytane na małym wyświetlaczu komórki inaczej na ekranie laptopa lub peceta stacjonarnego. Tworząc strony internetowe trzeba brać pod uwagę wszystkie dopuszczalne monitory, na których będą zauważalne i tworzyć je w sposób czytelny. W jaki sposób zawsze przy wszystkich projektach, jakie służą komunikacji należy zastanowić się co oraz komu chcemy przekazać. Dopiero wówczas wypatrywać rozwiązań jak to najodpowiedniej zrobić.

Strony internetowe nawet dla młodych ludzi, przyzwyczajonych do wielu treści i akcji podawanych na raz muszą być proste w użytkowaniu oraz nawigacji. Przydają się zasady użytkowane przy tworzeniu innych rodzajów przekazów takich jak plakaty, gazety czy ulotki. Bezwarunkowym weryfikatorem są użytkownicy, którzy ochoczo wrócą oraz pozostaną długo na tych witrynach, na których będą się najzwyczajniej w świecie poprawnie czuli.