Kawa robiona w domu jest całkowicie inna aniżeli z kawiarni, bowiem sprzęt jest mniej obeznany. Poza tym każda osoba adoruje inny smak, właśnie dlatego tworzy po swojemu. W najwyższym stopniu powszechna jest kawa mielona bądź najlepsza kawa ziarnista jaką zalewa się wrzącą wodą oraz pije.

Rodacy dość w szeregu przypadków używają pokaźniejszych filiżanek aniżeli w kawiarni ponieważ dłużej pragną się delektować gustem kawy. Picie kawy w domu jest przyjemnością i odprężeniem po pracy. Parzy się ją po obiedzie, do ciasta ale również w czasie oglądania telewizji, czytania książki lub surfowania po Internecie. Jeśli ktoś posiada ekspres do kawy, w owym czasie korzysta z niego, gdy ma więcej czasu. Pozyskana kawa jest już od razu z mlekiem oraz całkowicie stawia na nogi wczesnym rankiem, kiedy tak właściwie wypada szykować się do pracy. W domu wygodą jest to że wolno przyrządzić kawę z takimi dodatkami na jakie ma się chętkę.

Mogą być to właściwe proszki smakowe jednak także przyrządzone samodzielnie akcesoria. Na wzór kawy pitej za granicą Polacy coraz częściej stosują kostki lodu, owoce, orzechy, kawałki czekolady lub bitą śmietaną żeby kawa była smaczniejsza. Jakikolwiek gość odwiedzający swoich bliskich może liczyć na kawę oraz to taką jaką kocha. W naszym kraju pije się dosyć mnóstwo kawy ziarnistej jaka jest mielona specjalnym urządzeniem do mielenia kawy. Na życzenie goście dostają kawę espresso, a jak ktoś uwielbia to kawę cappuccino lub również rozpuszczalną. Na stoliku postawić można dzbanuszek z mlekiem lub podać śmietankę do kawy.

Na domowe picie kawy są też praktyczne saszetki jakie posiadają kawę, łyżeczkę cukru i kilka łyżeczek śmietanki kawy. Jest to kawa trzy w jednym jaka bardzo dobrze sprawdza się w podróży, jak również wtenczas, kiedy osoba nie ma czasu by zaparzyć kawę tradycyjnie. Najwięcej domowej kawy pije się w weekendy kiedy jest więcej czasu. Na odprężenie delektować się można nią po śniadaniu, po obiedzie jak również późnym wieczorem jeśli ktoś adoruje dłużej posiedzieć w nocy. Gospodynie domowe do kawy niezmiernie w wielu przypadkach pieką ciasta ponieważ taki zestaw smakuje najprzyzwoiciej.