Nastolatki mają wiele oczekiwań powiązanych z kalendarzem dlatego naturalnie producenci, którzy przygotowują edycje specjalnie adresowane dla właśnie te grupy powinni zwrócić baczną szczególną uwagę na trendy młodzieżowe. Kalendarze książkowe dla młodzieńców powinny być podzielono na trzy grupy. Te, jakich adresatami są chłopcy, wydanie odpowiednie dla dziewcząt oraz tak jak w wypadku branż odzieżowej oraz perfumeryjnej, muszą pozostać wydane kalendarze „unisex” dla każdego nastolatka. Rynek kalendarzy książkowych dla nastolatków jest wielki acz jest to rynek zawiły do zdobycia.

Trzeba być na bieżąco z najmodniejszymi trendami, jakie akurat w wypadku tej grupy odbiorców ulegają ciągłym fluktuacjom. Jeżeli niemniej jednak uda się przekonać do siebie tą wspólnotę odbiorców, będą oni wiernymi wielbicielami danej marki przynajmniej przez parę lat. Kalendarz nie musi być tylko organizatorem czasu, może być fajnym gadżetem, jakim można się pochwalić i dzięki któremu wolno łatwiej planować własne życie towarzyskie. Dla nastolatka czas swobodny jest nadzwyczaj istotny. Na rynku gadżetów zwianych ze ślubem pojawiły się też kalendarze książkowe – wypróbuj również Introligator. Uniwersalnie wiadomo, jak trudno zaplanować piękny ślub a gigantyczne ceremonie są u nas coraz częściej spotykane. To co prawda tyko jeden dzień niemniej jednak każda panna młoda pragnęłaby, by był on rewelacyjny oraz nieschematyczny. Kalendarz panny młodej powinien jej w tym pomóc.

Można w nim notować wszystkie pomysły na profesjonalny ślub. Kalendarz ten jak wszelkie kalendarze książkowe ma widoczny rozkład dni i duży notatnik. Nowinka jest dołączenie dość dużej książeczki adresowej wklejonej w wewnętrzna odsłonę okładki. Na korzyść fabrykanta kalendarza przemawia to, iż nie zawiera on dużej ilości reklam. Są jednakże wymienione strony internetowe najentuzjastyczniej odwiedzane przez przyszłe panny młode. Wygląd zewnętrzny kalendarza odzwierciedla jego kompozycja. Skórzana okładka w kolorze bladego różu i zastaw zakładek w tym samym kolorze sprawia, iż użytkowanie tego przedmiotu staje się o wiele przyjemniejsze. Należałoby zakupić ten typ kalendarz książkowego, chociażby po to aby pozostawić go sobie na pamiątkę.