Kto z nas nie fantazjował o prywatnym mieszkaniu. Czy może być coś piękniejszego, jak zaczynać własne samodzielne życie z własnym mieszkaniem? Wolność jaką to właśnie dzięki temu jesteśmy w stanie mieć jest bezcenna, niemniej jednak powinniśmy za nią zapłacić wysoką cenę. Otóż mieszkania w współczesnych czasach są niezwykle drogie i niedużo osób jest stać na tego rodzaju luksus. W większości wypadków jeżeli młoda postać ma własne mieszkanie oznacza to, iż najprawdopodobniej pozostało jej nabyte przez kogoś innego, przeważnie rodziców. Opłata mieszkania w mieście narusza dwieście tysięcy złotych a czasem oraz nawet trzysta tysięcy. Uniwersalnie wiadomo, że mieszkanie w mieście, jego cena i wartość będzie o wiele wyższa od ceny mieszkania w mniejszej miejscowości.

Połączone jest to z tym, że obszerne miasta to znaczący prestiż a mniejsze miejscowości niestety nie mają tego w swojej ofercie. Chociaż nieraz zdarza się, że innowacyjne mieszkanie w mniejszej miejscowości oferuje znacznie znacznie więcej od mieszkania w dużym mieście – przykład to mieszkania gliwice. Dzieje się tak, wobec tego że drobne miejscowości nie mają tak interesującej oferty życia jaką posiadają duże metropolie. Mniejsze miejscowości nie mają tyle miejsc pracy co ogromne miasta, nie mają teatrów, kin czy centrów handlowych, skutkiem tego też jeżeli chcą przyciągnąć do siebie nowych mieszkańców przez wybudowanie bloków oraz sprzedaż mieszkań muszą ich zachęcić niską ceną, a również ciszą oraz zadowoleniem jakie są mocnymi portalami takich drobnych miasteczek na obrzeżach miast.

Korzystnym aspektem przemawiającym za zamieszkaniem w mniejszej miejscowości będzie również odpowiedni dojazd do niej, wobec tego również im bliżej miejscowość położona jest ogromnego miasta tym bardziej pewne jest, iż uda się szybciej sprzedać takie mieszkanie. W wielkich miastach nie trzeba tak mocno zachęcać ludzi do zakupu mieszkań, ponieważ sam fakt, iż są one położone w granicach miasta przemawia na ich korzyść. W wielkich miastach łatwiej o dobrą pracę, tym samym łatwiej jest o kredyt, który z kolei zezwoli nam zakupić oraz utrzymać to droższe mieszkanie w mieście.