W żadnym wypadku nie chodzi tu o przedstawienie całego istniejącego na rynku asortymentu firanek. Byłoby to niemożliwe, bowiem oferty sklepów są niezwykle bogate. Można przebierać w producentach, materiałach, rozmiarach, wzorach i kolorach. Istnieją punkty sprzedaży specjalizujące się w sprzedaży wyłącznie firan, jak również takie, w których kupimy firanki, zasłony, moskitiery i wszelkie niezbędne do ich montażu akcesoria. Wolno również dokonać zakupu przez internet, a wtenczas paczka z nabytkiem zostanie przywieziona przez kuriera wprost do domu. To, na co należałoby zwrócić w głównej mierze uwagę wybierając punkt sprzedaży to zakres świadczonych usług.

Niektóre punkty i hurtownie nie ograniczają się bo tylko do sprzedaży. Dokonując w nich zakupu wybranych towarów wolno też zamówić transport w wyznaczone miejsce, a nawet montaż firan i zasłon. Zakup to jakkolwiek dopiero początek. Firany należy będzie w oknach zawiesić – polecamy firanka. Tym też za poboczną, na ogół niewielką opłatą, może zająć się wyznaczony pracobiorca sklepu. Wprowadzając się do innowacyjnego mieszkania zyskuje się innowacyjna przestrzeń do urządzenia.

Wolno ją zagospodarować dokładnie tak, jak się chce. Można przy tym wykorzystać popularne rozwiązania, ale należałoby czasem zaczerpnąć inspiracji zapoznając się z rozlicznymi propozycjami dotyczącymi różnych elementów.

Bardzo istotne są pomiędzy innymi firany. Dotyczy to nie jedynie ich długości czy koloru. To jest kwestia oczywista. Jednak planując przyszły wygląd poszczególnych pomieszczeń warto też zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób firanki zostaną zamontowane i wyeksponowane. Same karnisze występują w wielu typach. Można je dopasować pod względem kolorystycznym do mebli lub też postawić na dyskrecję, tak żeby nie rzucały się w oczy. Jeżeli chodzi o metodę mocowania firanek to identycznie porządnie sprawdzają się tradycyjne żabki, jak oraz właściwe kołeczki lub ewentualnie kółka. Walory estetyczne to jedno. Trzeba jednak również pamiętać o własnej wygodzie i wybrać taki sposób, jaki w trakcie wieszania firanek będzie najmniej problematyczny.