Zabawa sylwestrowa łączy się każdemu z szampanem, właściwą zabawą, a przede wszystkim z fajerwerkami oraz przedstawieniami sztucznych ogni. Odpowiednio bez tego elementu nie wyobrażamy sobie tej nadzwyczajnej nocy w roku. W lokalnej historii sztuczne ognie zastrzeżone są jedynie i wyłącznie właśnie dla tej imprezy. Mimo to już od dawnych czasów znano fajerwerki. W Anglii były one atrakcyjne wówczas, gdy konkurenci przyjeżdżali prosić o rękę panny. Każdy z nich prezentował własne fajerwerki.

Dziś może wydawać nam się to niesłychanie komiczne, lecz w istocie tak było. W dawnych czasach też w trakcie uroczystych balów lub kolacji, wychodzono na taras by obejrzeć kapitalne pokazy barwnych świateł na niebie. We Francji wybitnie atrakcyjne stawały się wtenczas konkursy, na których mężczyźni popisywali się swoją zręcznością oraz kunsztem rycerskim, również w czasie takich zawodów nie mogło sztucznych ogni zabraknąć. Mają w takim razie one bogatą tradycję oraz nie są stworzonym przez nas wynalazkiem.

Dzisiaj jednoczą się przede wszystkim z potańcówką sylwestrową, dawniej były znacznie bardziej atrakcyjne. Każdy bodaj przyzna, że sylwestrowa noc ta taki szczególny czas, w którym puszczamy fajerwerki, aby przywitać śmiały rok kumulujemy się na zewnątrz i podziwiamy porywające pokazy sztucznych ogni- kup fajerwerki. Na pewno dostarcza nam to wiele frajdy i jesteśmy w stanie nacieszyć oko niesamowitym widokiem.

Każdy przyzna, ze bez fajerwerków nie wyobraża sobie sylwestra. Nawet w największym stopniu wyrafinowana impreza sylwestrowa nie może się przecież odbyć bez nich. Są one nieodłącznym szczegółem nie wyłącznie Polskiej, niemniej jednak również zagranicznej tradycji. W dowolnym państwie Nowy Rok witany jest oczywiście w ten sposób. Symbolami rozpoznawczymi tej fenomenalnej imprezy są prawdopodobnie szampan i fajerwerki. Jeśli planujemy spędzić sylwestra w domu, możemy urządzić sobie ze znajomymi własny pokaz sztucznych ogni, z pewnością tak samodzielnie przygotowywane widowisko będzie niezapomniane oraz uczyni nam dużo radości i frajdy. Dla tych, którzy chcą obejrzeć rzetelne pokazy rekomendujemy wybrać się na rynek większego miasta, tam na pewno czeka na nich niezapomniane widowisko.