Kobiety lubią smakołyki oraz często nie potrafią zrezygnować z nich w czasie diety. Zdarza się jednak tak, że wszystkie słodycze i kaloryczne zakąski zastępują im odżywki. Odżywki wspierające odchudzanie można bo zakupić w różnej postaci oraz w zależności od pragnień żywieniowych oraz smakowych. Kobiety zazwyczaj wybierają smakowe koktajle, które stanowią zastępstwo dla słodyczy i tuczących smakołyków. Kuszą w głównej mierze smaki tych odżywek, albowiem wolno wybierać w owocowych i czekoladowych. Z reguły spotyka się czekoladowe, waniliowe, truskawkowe oraz malinowe. To też ta, które cieszą się najogromniejszą sympatią oraz powodzeniem, bowiem są najzwyczajniej w świecie przepyszne. Koktajle o wysokiej zawartości witamin, minerałów i pomocnych czynników odżywczych zaopatrują je po wyczerpującym treningu na siłowni czy po kilkukilometrowym biegu bądź też zapełniają żołądek pomiędzy posiłkami.

Koktajl na bazie wody bądź też mleka najporządniej niemniej jednak pić po treningu, by uzupełnić niezbędne składniki oraz dodać sobie energii. Plus użytkowania koktajlu jest to, że ma on figura płynną, jest zawsze pod ręką oraz może ugasić pragnienie. Koktajle te są nie tylko dobre, jednak oraz zdrowe. Ich picie to czysta przyjemność dla smaku. Są również rozkoszną smakową rewolucją w czasie diety, która pełna jest rześkich warzyw oraz owoców.

Wypada pamiętać, że koktajle odżywcze tak jak wszelkie odżywki należy wykorzystywać tylko w czasie i aktywności fizycznej, i zdrowej diety. Same nie mają bowiem żadnego oddziaływania, a w najgorszym wypadku, jeśli są niepoprawnie dobrane, to mogą jeszcze tuczyć. Dlatego też jedzenie odżywek jest odpowiedzialnym zajęciem i w żadnym razie nie ma w tym absolutnie żadnej zabawy poza łączniem i eksperymentowaniem ze smakami. Dla tych, którzy lubią spędzać czas w kuchni dobrym pomysłem będzie przygotowanie takiego koktajlu własnoręcznie. Jest to dość zawiłe, jakkolwiek chodzi także o to, że trudno dostarczyć w jednej szklance koktajlu domowego wszystkich składników, jakie zawiera odżywka. Odżywka-koktajl kupiona w sklepie ma formę proszku, a jak wiadomo to najswobodniej rozścielić, pościelić oraz wszystko inne.