Człowieczeństwo od tysięcy lat stara się w miarę swoich możliwości dbać o wygląd. Przejawia się w to różnorodny sposób, w zależności od epoki oraz miejsca. W starożytnej Grecji panował kult ciała wysportowanego i mądrego umysłu. Ludzie bardzo entuzjastycznie ćwiczyli i poprawiali swoją swoją tężyznę fizyczną. Dziś ten trend dosyć mocno powraca do wysoko rozwiniętych ludności. W głównej mierze o swój wygląd dbają kobiety oraz to nie zależnie od wieku. Przejawia się przede wszystkim w stosowaniu najróżniejszych preparatów maskujących bądź też uwidaczniających interesujące nas fragmenty ciała.

Prawie wszystkie Panie codziennie stosują makijaż na twarz przed wyjściem z domu do pracy lub też na spotkanie. W zależności od własnych możliwości walutowych i pragnień dobierają stosownej klasy kosmetyki, jakie używają. Firmy kosmetyczne co chwile wypuszczają pionierskie serie swoich artykułów, dzięki którym konsumenci będą wyglądać w głównej mierze młodziej oraz ładniej. Od dawna wiadomo jednak, że aplikacja makijażu to rozwiązanie krótkotrwałe oraz krótkotrwałe. Rozwiązaniem długofalowym, jest zaspokajanie wymogów organizmu na witaminy oraz mikroelementy, jakie są odpowiedzialne za wygląd skóry czy włosów. Firmy zawsze szukają prostszego rozwiązania i właśnie dlatego naturalnie powstały setki przeróżnych odżywek, inaczej preparatów zawierających skondensowane witaminy i mikroelementy.

W zależności od ich przeznaczenia, mogą mieć formę tabletek, kremów czy szamponów. W drogeriach oraz aptekach są w zasadzie odżywki na wszystkie nadrzędne części ciała. Najpopularniejsze są te działające odmładzająco oraz ujędrniająco skórę. Nie ma niemniej jednak jednego specyfiku, który byłby solidny dla całej skóry, właśnie dlatego można kupić odpowiednie do skóry na twarzy, na rękach, brzuchu czy nogach. Kolejnymi decydującymi elementami są wiek kontrahenta i rodzaj skóry jaki ma i problem jakiego stara się pozbyć. Na każdą taką konfigurację odszukamy specyfiki, prawie wszystkich firm działających w tej branży. Specjalizacja dotyczy także włosów, gdzie w zależności na przykład od oczywistego koloru dobiera się odżywkę.