Kiedy wchodzimy pierwszy raz na wyznaczoną stronę- od razu w oczy rzucają się nam kolory oraz obrazki. Dopiero w następnej kolejności zwracamy szczególną uwagę na treść artykułu oraz na jego tytuł. Taka jest magia grafiki. To nie są banalne teksty, jakie nie mają jakiegokolwiek wizualnego oraz ładnego wydźwięku. Witryna internetowa nadrabia wtenczas szatą graficzną. Gorzej, gdy szata nie jest ani efektywna, ani klarowna, ani tym samy estetyczna. Szatę wolno stworzyć w każdym programie graficznym. Przyda się nam również znajomość języka PHP, ponieważ szatę trzeba zaprogramować.

Przyciski, które się na niej znajdują także. Pozycjonowanie wtenczas może pozostać rozpoczęte. Kiedy jednak nie doprowadzimy portalu do porządku pod względem wizualnym- jesteśmy w stanie zapomnieć o tym, aby pozycjonowanie się rozpoczęło. Taka jest zasada.

Najpierw kończymy wszystkie prace połączone ze stworzeniem oraz przystosowaniem strony pod detalami wizualnymi i merytorycznymi, a dopiero w następnej kolejności podejdziemy do sprawy, jaka wiąże się z rejestracją domeny i z udostępnieniem jej na serwerze – znacznie więcej o tym na reklama na niemieckich stronach. Gdy już witryna istnieje- podchodzimy do pozycjonowania oraz do kolejnych poprawek, które mogą ujawnić się w trakcie. Nie będą to jednakże liczne komplikacje, gdyż strona została już gruntownie przetestowana pod każdym względem.

Czasami oko ludzkie może jednakże mieć trudności z określeniem pewnych problemów. Wobec tego witryna internetowa powinna być obejrzana przez kilka osób. Każda z nich powinna wyrazić opinię na temat szaty graficznej i tego, jak błyskawicznie trafiła na domenę. Gdy po pozycjonowaniu stworzona przez nas witryna w dalszym ciągu jest na szarym końcu wyników wyszukiwarki- musimy powtórnie przeprowadzić ten proces.

Kompetentnie przeprowadzone pozycjonowanie z pewnością nie aktywuje nam takich atrakcji. Gorzej, gdy amator zabiera się z pozycjonowanie doświadczonej witryny. Nasze uprzednie starania i pieniądze mogą pozostać zaprzepaszczone. Dlatego zwracajmy uwagę także na to, dla kogo oddajemy naszą witrynę pod opiekę i na to, kto projektuje szatę graficzną i inne szczegóły dla wschodzącej witryny internetowej.