Podróżować samochodem chcą mieszkańcy wszystkich rodzajów miejscowości. Szkolenie na prawo jazdy jednak odpowiedniej jest odbywać w dużym mieście, w którym w następnej kolejności przystąpimy do państwowego sprawdzianu. Czemu? Jeżeli kurs prawa jazdy odbędziemy w mieście, gdzie dominuje kolosalny ruch oraz jeżdżą tramwaje, musimy przyzwyczaić się do jazy samochodem w takich warunkach. Inaczej moglibyśmy poczuć się wystraszeni, gdybyśmy pierwszy raz trafili do znacznego miasta w godzinach szczytu. Największym problemem są tramwaje, które według aktualnych przepisów mają zawsze pierwszeństwo w sytuacji równorzędnej. Nawet osoby, które prawo jazdy mają od wielu lat w pewnych momentach nie zdają sobie sprawę z tego jak się zachować w obecności pojazdu szynowego. Co dopiero ma uczynić kursant, jaki dopiero co odbywa kurs prawa jazdy. Innym powodem, dla jakiego należałoby jest odbywać szkolenie w tym samym mieście, w jakim odbywają się egzaminy, jest to, że dzięki temu poznamy okolice, po których następnie będziemy jeździć w samochodzie egzaminacyjnym.

Wszelkie egzaminy są stresujące. Nic dziwnego, w końcu wówczas oceniane są nasze zdolności z przeróżnych dyscyplin. Egzamin na prawo jazdy wypada do jednych z o wiele bardziej stresujących momentów w życiu. Co w związku z tym zrobić, by bez kłopotu go zdać? Przede wszystkim podczas kursu prawa jazdy powinniśmy wraz z instruktorem dogłębnie przećwiczyć wszystkie manewry – tutaj pomoże Kwalifikacja wstępna przyspieszona.

Zdolności praktyczne są niezbędne, aby zdobyć wymarzone prawo jazdy. Gdy już wchodzimy do samochodu egzaminacyjnego, powinniśmy pokazać egzaminatorowi, iż wiemy, co robimy. Nie możemy jednakże być zbyt pewni siebie, albowiem egzaminatorowi może się to nie spodobać i będzie on wypatrywał każdej okazji, aby przerwać nasz egzamin. Egzaminator ma obowiązek czuć się z nami w samochodzie pewnie, tak by w czasie jazdy myślał „O, to jest człowiek, któremu należy się prawo jazdy ”. My oprócz stwarzania wrażenia całkowitego spokoju i opanowania, musimy cierpliwie obserwować wszystko naokoło, ponieważ nigdy nie wiadomo, gdzie można popełnić błąd.