W ten niesamowity dzień wszystko może wyglądać po mistrzowsku. Ważną rolę w dekorowaniu oraz organizowaniu koncepcji wystroju wnętrz odgrywają kwiaty. Ich ilość oraz typ uzależnione są od indywidualnych preferencji. Z reguły na wesele zamawiane są kwiaty delikatne, w jasnych odcieniach, podkreślające magię wieczoru.

Na domiar tego mogą być udekorowane perełkami, kryształkami oraz świecami, tworząc pokaźniejsze kompozycje ozdobne – przykład na dekoracje sal weselnych. Polskie wesela to w większości wypadków dekorowanie powierzchni za młodymi, siedzącymi u szczytu stołu. To na ogół połączenie dekoracji tekturowej oraz szczegółów florystycznych, w tej samej tematyce co reszta dekoracji kwiatowych. Przystrojenie kościoła to zwykle biały dywan, lampiony oraz bukiety na stojakach, dekoracje ławek.

Nieraz spotkać wolno także altanki oraz wstęgi. Kwiaty należy zamówić wcześniej, przede wszystkim jeśli nie jesteśmy zdecydowani jaki mają mieć wygląd bukiety i chcemy by florysta złożył ofertę. Powinny pojawić się na miejscu uroczystości w tym samym dniu, kiedy jest przeprowadzana. Im później, tym dłużej zachowają świeżość. Przy organizowaniu wesela pierwsze co robimy, to zamawiamy na konkretny dzień salę weselną. Niegdyś wesela odbywały się przede wszystkim w remizach oraz restauracjach, dziś coraz więcej pojawia się domów weselnych, albo zajazdów specjalizujących się w weselach i innych potańcówkach okolicznościowych.

Jeśli wybierzemy zajazd, to jesteśmy w stanie zapewnić zakwaterowanie swoim gościom na miejscu, co jest niezmiernie wygodnym rozwiązaniem. Zamawiając salę weselną należy podać szacunkową ilość gości, jakich się spodziewamy. Sale specjalizujące się w takich imprezach zapewniają także catering i obsługę kelnerską. Najlepiej wybierać sale klimatyzowane, które zapewnią gościom porządne samopoczucie przez całą zabawę. Nieodzowne jest także przeanalizowanie bliskości kwater, jeśli sala nie posiada przylegających domków lub też motelu. Po opłaceniu sali można zabrać się za przeanalizowanie propozycji menu, które w pewnych sytuacjach wolno osobiście modyfikować.