Zespół jajników policystycznych dotyka niesłychanie dużej liczby dam na całym globie. Z reguły niemniej jednak kobiety nie zdają sobie nawet sprawy z tego, iż problem dotyka naturalnie ich. Dzieje się tak wskutek tego, iż nie każdy stan związany z zespołem jajników policystycznych jest odczuwany przez pacjentki. Doktorowie ginekolodzy informują, iż jakiekolwiek zakłócenia miesiączkowanie, muszą być zawsze zgłaszane przez pacjentkę w gabinecie ginekologicznym w czasie schematycznego, cyklicznego badania.

Takich badania doktor ginekolog zleci specjalistyczne badania, jakie są w stanie potwierdzić bądź też wykluczyć wystąpienie zespołu jajników policystycznych. Dzisiejsza ginekologia posiada już szereg dzisiejszych metod leczenia tego zespołu chorobowego, przy równoległym niezwykle dużym wskaźniku łagodzenia objawów. Zgłaszając się na badanie, pacjentka zwykle sygnalizuje doktorowi ginekologowi zaburzenia miesiączkowania, jakie są w stanie dotyczyć również bolesności menstruacji, jak i nieharmonijnego miesiączkowania.

Oczywiście tego typu objawy są w stanie w większości wypadków zaświadczać o wystąpieniu jajników policystycznych. Każdy gabinet ginekologiczny zarządzający urządzeniem do wykonania ultrasonografii (USG) jest dziś w stanie dogłębnie oszacować przedmiotowy stan chorobowy, bo ewidentnym jego objawem jest nieprawidłowa budowa jajników – na takie badanie serdecznie zapraszamy do dobry ginekolog w krakowie. Według najświeższych metod kuracji zespołu jajników policystycznych, najczęstszym wariantem terapii jest zastosowanie hormonalnych lekarstw antykoncepcyjnych, jakie uregulują okres trwania cyklów miesiączkowych. Niestety zdarza się, iż po odstawieniu leków, problem pojawia się na nowo. Największe zagrożenie choroba ludzka stanowi wtenczas, kiedy w jej rezultacie kobieta nie może zajść w ciążę. W takich sytuacjach doktorowie ginekolodzy nieraz sugerują możliwość przeznaczenia zapłodnienia pozaustrojowego. Nawet w przypadku, kiedy dama nie zamierza już zajść w ciążę, jajniki policystyczne są w stanie jej o wiele zmniejszyć wygodę życia. W szczególe miesiączka pojawia się nieregularnie, a w co niektórych sytuacjach występuje tylko parę razy w roku. Powyższe stanowi kłopot w normalnym stronieniu zajścia w ciążę.