Interesująca wariacja na temat sławnego drinka Aperol Spritz, a więc Ramazzotti Spritz to opcja ochoczo wybierana przez mieszkańców Hiszpanii. Ramazzotti jest o wiele bardziej ochoczo wybierany w Hiszpanii aniżeli włoski Aperol. To wino musujące o oryginalnym posmaku i aromacie. Jest lekkie, wobec czego smakuje w gorące wakacje. Wyjątkowa receptura jaką ma ramazzotti bazuje na walorach smakowych róży chińskiej i kwiatu pomarańczy.

Należy stwierdzić, że jest to oryginalne zestawienie smaków. Napój ten wzorcowo zastępuje Aperol. Fani słodkich i musujących napojów na pewno nie zawiodą się, gdy go zasmakują. Składniki, jakie są konieczne do wykonania ramazzotti spritz to: Ramazzotti, woda gazowana, hibiskus oraz lód. Wykonanie nie jest trudne a także nie zabierze sporo czasu. Wystarczy do sporej szklanki dodać lodu. Należy mieć na uwadze to, aby było go bardzo dużo. Następnie, jedną trzecią szklanki trzeba wypełnić różową przystawką Ramazzotti. Do szklanki dodaje się w dalszej kolejności ulubione wino musujące.

Finalnie, uzyskany trunek dekoruje się kilkoma listkami mięty. Z tego względu końcowo smak jest szczególnie odświeżający. Na tyle ciekawa wariacja na temat sławnego drinka Aperol Spritz zasługuje na docenienie. Nie jest aż tak sławna w Europie, lecz trzeba się spodziewać, że jej ranga będzie wzrastać. Nie jest dziwne, że jest przedstawiona na blogu o drinkach na całym świecie, jakim jest Tragos Del Mundo https://www.tragosdelmundo.cl/ramazzotti-trago/. Entuzjaści niezbyt mocnych drinków na pewno polubią taką opcję. Szczególnie przedstawicielki płci pięknej, dla których liczy się to, aby zasmakować czegokolwiek lekkiego, a zarazem odżywczego. Ramazzotti Spritz to doskonała opcja na wieczór w towarzystwie koleżanek albo na imprezę ze znajomymi w upalny wieczór. Zagwarantowane jest, że o ile ktokolwiek raz zasmakuje takiego napoju, to będzie to robić o wiele częściej. Jeżeli komukolwiek spodoba się ta nuta smakowa, to może od razu zapoznać się z pozostałymi, zbliżonymi.