Reklamy telewizyjne i prasowe mamią obietnicami ślicznej sylwetki oraz zdrowego ciała. Coraz częściej panie sięgają po różnorodnego rodzaju odżywki oraz suplementy diety, które podobno mają wspomóc im schudnąć. Panie, które decydują się na takie kuracje odchudzające wpadają jednak w pułapkę i zapominają o najważniejszych zasadach tracenia zbędnych kilogramów i zdrowego żywienia.

Najważniejsze jest niemniej jednak to, że zapominają o działaniu tych odżywek. Odżywki i suplementy diety owszem funkcjonują, jednakowoż w połączeniu z aktywnością fizyczną i racjonalnym żywieniem. Nikt jeszcze nie zgubił zbędnych kilogramów łykając trzy razy dziennie magiczną tabletkę. Przeróżnego typu odżywki stosowane w diecie zmniejszają na przykład łaknienie i zapełniają żołądek. Jest to bardzo ważna kwestia, albowiem na początku każdej, nawet nierestrykcyjnej diety, organizm zawsze domaga się jedzenia poprzednich porcji i składników. Odżywki zezwalają zapewnić organizmowi należyte zajęcie do przyswajania mnóstwa witamin i minerałów w nich zawartych. Istotne jest, aby nie dać się zapędzić z różnego typu odżywkami w ślepy róg. Pół biedy, kiedy tak właściwie są one jeszcze ziołowe i nieszkodliwe dla żołądka. Czasami niemniej jednak można doprowadzić swój żołądek do zatrważającego stanu przez ciągłe łykanie tego rodzaju specyfików.

W większości suplementy są niegroźne i zdrowie, o ile użytkuje się je przemyślanie i z głową dawkuje. Od czasu do czasu jednak osoby odchudzające się stają się własnymi katami, ponieważ faszerują się odżywkami i próbują zapomnieć o głodzie. Pułapka tracenia wagi bazuje naturalnie na tym, że co poniektórzy myślą, iż wystarczy się tylko pomęczyć kilka tygodni, całkowicie odstawić jedzenie oraz prekursorska figura gotowa w krótkim czasie. Prawdą jest, że odżywki w jakimś stopniu dodają energii, jednakowoż nie zastąpią zwyczajnego jedzenia, poza tym takie postępowanie zawsze doprowadzi do efektu jojo. Nie ma w związku z tym sensu bezmyślnie ustalać swoich priorytetów, skoro narażają one zdrowie i doprowadzają do złego wykorzystania środków, które faktycznie mogą pomóc. Wszystko trzeba bo planować w granicach zdrowego rozsądku oraz bez narażania zdrowia oraz życia z przyczyny utraty wagi.