Wiodące cechy skrzyni na sól i piasek proponowanych przez Europejskie Centrum Innowacyjne motywują do tego, aby właściciele firm decydowali się je kupować właśnie tutaj. Wszystkie firmy, które biorą odpowiedzialność za zachowanie schludności oraz bezpieczeństwa wokoło domów, firm, przestrzeni publicznej zobowiązane są do tego, żeby mieć pojemniki na piasek i powinny decydować się na dobór takich o sporej jakości użytkowej. Są one wykonane z najwyższej jakości PE, odpornego na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Zależnie od tego, gdzie chce się używać konkretny pojemnik, można go dopasować pod względem pojemności. Pojemniki są lżejsze, czyli bez trudu można je przenosić. Nie zardzewieją, ze względu na to, że nie ma w nich niepotrzebnej ilości części z metalowych. Ich forma spowoduje, że w wypadku opadów woda spada na ziemię oraz nie dopuści do zamarzania lub trudności z otwarciem. W zimie można więc będzie z takich pojemników korzystać ciągle. Hermetyczna skrzynia nie spowoduje zamarznięcia surowca, jaki jest w niej przetrzymywany i będzie on w stanie do użytku, nawet przy ujemnych temperaturach.

Udostępnione skrzynie mają certyfikat pozwalający także na kontakt z żywnością. Zakupić je można w dowolnej palecie barw. Dla kupujących dostępne są modele o pojemności: 80 litrów, 90 litrów, 120 litrów, 160 litrów, 220 litrów, 250 litrów, 300 litrów, 400 litrów a także 500 litrów. Tego typu skrzynie wykorzystuje się w wielu profesjach. Surowiec ten jest używany podczas produkcji, prac budowlanych, bądź w okresie zimowym. To także element przeciwpożarowy, tam gdzie obowiązkowe jest użycie wyjątkowych rozwiązań. Trzeba pamiętać, że sposób korzystania z pojemników doprowadza do tego, że zwykle są one narażone na zniszczenia. Wskazane modele są solidne, pomimo zrobienia z lżejszych tworzyw. W podkategorii pojemniki i zbiorniki te produkty cieszy się ogromną sławą właśnie z uwagi na tak liczne atuty.