Nie jest to jedyne, możliwe wykorzystanie diod LED. Ich wykorzystanie i pomysły na zastosowanie nie mają granic. Oprócz tego, że taśmy LED nadają się do każdego wnętrza mieszkania, jak oraz na zewnątrz, pod wieloma postaciami, można je także wykorzystać, jako nadzwyczaj niestandardowe wykorzystanie, które zadziwić może w najwyższym stopniu wybredne gusta – wypróbuj przykłady na zasilacz led. Robione są z nich też lampki orientacyjne, jakie to istnieją w kilku, rozmaitych kolorach, w zależności od preferencji. Takie lampki można lokować na zewnątrz, a służą one właściwej orientacji w danym terenie, zwłaszcza nocą. Ciekawym funkcją są LEDy w postaci świec, które nazywane są jako ledy.

Swoim wyglądem przypominają palące się, małe podgrzewacze, jednakże są zdecydowanie bezpieczniejsze, ponieważ nie wymagają ingerencji ognia, właśnie dlatego mogą być zawsze używane w wypadku małych dzieci. Istnieje cała seria świec, jakie nimi nie są, a posiadają w swojej konstrukcji diody LED. Można je nabyć w paru barwach, w zależności od gustu i przeznaczenia. Prócz dostępne są także ledy, które na ogół przeznaczone są do używania na zewnątrz.

Niewątpliwie, nie mowa tutaj o świeczkach, czy podgrzewaczach, lecz o lampach robionych na ich kształt, które zawierają w sobie taśmy LED. Można tu odnaleźć również lampkę, jaka jest biała i swoim wyglądem przypomina kryształową kulę. Wspaniale nadaje się jako lampka nocna, jest nadzwyczaj elegancka w swoim wyglądzie, a zarazem całkiem łatwa. Olśniewające zastosowanie do pokoju dziecięcego bądź też sypialni, niemniej jednak również w restauracji, o nie wyszukanym stylu. Oprócz tego pomysłowość z LED można również odszukać w lampkach, odwzorowujących solary, które świetnie nadają się do wnętrza szafy, głównie jeśli jest ona duża oraz ciemna. Istnieje także specjalnie stworzona lampka do czytania, w kształcie prostokąta, emitująca niesłychanie jasne, białe, ciepłe światło, tak potrzebne w przypadku długiego czytania. LEDy osiągalne są w formie światłowodu, dzięki czemu paski z diodami są w stanie być wszędzie.