Jeśli nie mamy żadnego pomysłu w jaki sposób reklamować własny artykuł, a nie mamy wystarczająco niemało pieniędzy należałoby zaintrygować się alternatywnymi sposobami reklamowania własnego artykułu, które być może nie mają masowego zasięgu, a jedynie ograniczają się do lokalnych środowisk, co i tak może zaprocentować wielkim zainteresowaniem potencjalnych konsumentów, jacy będą zaciekawieni kupnem stworzonego przez nas produktu. Sposobów opcjonalnych jest niemało, a tylko od nas zależy, jakie z nich zastosujemy. Należałoby zwrócić uwagę na ceny takich sposobów reklamowania, ponieważ też tu panuje kolosalne zróżnicowanie przez co wolno wiele pod tym względem strwonić, a z drugiej kwestii wiele zyskać.

Dla przykładu reklama na samochodach wrocław są stosunkowo niemało tańsze niż dla przykładu moduły marketingowe, jakich cena relatywnie jest większa. Niemniej jednak te wyżej wymienione produkty są mnóstwo tańsze aniżeli reklama w mediach gdzie niestety wypada zapłacić ciężkie finanse za czas antenowy. Prócz tego ograniczając się tylko do tych alternatywnych sposobów reklamowania otwieramy się tylko na miejscowy rynek, poprzez co nie mamy możliwości zaistnieć na arenie ogólnopolskiej. Jeśli prowadzimy przedsiębiorstwo, które nie nastawia się na samym początku na prędką promocję oraz kolosalny rozwój ogólnopolski, należałoby zrezygnować z reklamowania swojego artykułu w środkach masowego przekazu czy też Internecie. W głównej mierze sporo na tym zaoszczędzimy, a to rzecz zrozumiała jest jednym z argumentów przez który wielu biznesmenów rezygnuje z takiego sposobu reklamowania własnego artykuły.

Wytwarzając towary, których przeznaczenie będzie tylko na rynek lokalny warto skorzystać z innych sposobów reklamowania własnego towaru, jaki przy okazji jest sporo tańszy niż media, które w nowoczesnych czasach są nadzwyczaj drogie. Takimi sposobami są pomiędzy innymi kasetony marketingowe i banery, jakich wynajęcie jest sporo tańsze, dzięki czemu tak wielu w naszym kraju lokalnych biznesmenów decyduje się na ten sposób reklamowania własnego towaru, który trafia do lokalnych klientów, którzy mogą się dowiedzieć o tym produkcie nie musząc włączać telewizora lub też Internetu, jakie są dużo droższe, a tam reklamowane są inne towary.