Od kilku lat gigantycznych powodzeniem pośród nowożeńców cieszą się absolutnie odmienne od banalnych sesje zdjęciowe. Przede wszystkim pracują przy nich artyści fotograficy, którzy przygotowują całkowitą dokumentację zdjęciową obejmującą przygotowania do ślubu, samą ceremonię i wesele.

Fotografia ślubna w absolutnie innym wymiarze – szpilki panny młodej niedbale leżące na podłodze, ostatnie poprawki sukni ślubnej, florystka przyrządzająca bukiecik, pudełko z obrączkami – oraz dużo, dużo innych detali zatrzymanych w kadrze, a stanowiących całość. Również sama ceremonia ślubna pokazywana jest w inny sposób – szokujące zbliżenia, np. jedynie na ręce pary młodej z obrączkami, elementy kościoła z jakimś przykuwającym wzrok szczegółem, przypadkowe lecz niesłychanie wyraziste tło dla nowożeńców.

Fotka ślubna, niesłychanie nowatorska, pokazująca wyjątkowość uroczystości, zatrzymująca sekundę w miejscu, na zawsze – tak pracuje fotograf ślubny Bielsko-biała. Dawne fotografie były bardzo statyczne, bez emocji, tylko i wyłącznie dokumentujące powstały fakt. Dopiero co poślubieni małżonkowie w kolorze sepii. Pewnego dnia oglądałam album zdjęć ślubnych córki moich przyjaciół, jaki prawdę powiadając zachwycił mnie. Cała sesja zdjęciowa przygotowywana była przez jednego z artystów fotografów młodego pokolenia. Dopiero tu zobaczyłam, jaką drogę fotografia ślubna przeszła od dostojnej, eleganckiej sepii do zatrzymanej w kadrze dynamiki ruchu i energii. Nie było wyłonionego planu do ekspozycji nowo poślubionych współmałżonków.

Sesja zdjęciowa wyszła na ulicę, gdzie w ulicznym ruchu, gwarze, wśród pędzących samochodów, spieszących się przechodniów zjawiła się młoda para, jakby przeniesiona z innego świata. W szczególe zdjęcia były zachwycające przez upamiętnienie na nich wprost wspaniałego kontrastu – świetnie ubrana młoda para w bieli i czerni, radosna i świętująca swój dzień, na tle zabieganych ludzi, pędzących aut codziennej rzeczywistości. Fotografia weselna potrafiła te dwa światy zjednoczyć w fantastyczną całość. Wydawałoby się, iż miejski ruch nie jest należytym tłem dla śnieżnobiałej sukni, lecz zdjęcia wykonane o zmierzchu, z refleksami samochodowych odbłyśników w tle na pewno będą zapamiętane poprzez oglądających.