Etui na telefon to właściwie must-have każdego posiadacza telefonu. Nieważne czy używamy telefonu w ekstremalnych warunkach czy służy nam głównie do dzwonienia a może nawet surfowania po internecie – warto go dobrze zabezpieczyć. Nigdy nie wiadomo, kiedy coś się wydarzy.

Każdy telefon narażony jest na uszkodzenia. Najczęściej zdarzają się one kiedy najmniej się ich spodziewamy. Zaraz po zakupie nowego telefonu szanujemy go i dmuchamy na niego jak na własne dziecko, potem nasza czujność spada. I telefon zamiast do oddzielnej kieszonki w torebce ładuje luzem i może zostać zarysowany przez klucze. Albo równie dobrze telefon może nam spać ze stołu czy innej, wyżej położonej powierzchni. A wtedy koniec – ekran może zdobyć tylko rysy lub pokruszyć się w drobny mak. Jak temu zapobiec? Rozwiązaniem jest etui na telefon.

Etui na telefon Huawei i etui na telefon Samsung są naprawdę konieczne, ponieważ telefony tych marek nie należą przecież do najtańszych. A nie ma jeszcze chyba na rynku modelu telefonu odpornego na wszystkie rodzaje uszkodzeń.

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów etui na telefon, które możemy wybrać według własnych potrzeb oraz swojego gustu. Jednakże należy pamiętać o bezpieczeństwie telefonu.

Plastikowe i gumowe etui sprawdzą się tylko przy małych wysokościach. Ważne, aby wystawały chociaż milimetr ponad ekran – wtedy jest szansa, że będą go chronić zarówno przed rysami, jak i pęknięciem. Zależnie od koloru lub wzoru, który wybierzemy, takie etui może być prawie niewidoczne lub właśnie przyciągające spojrzenia na nasz telefon.

Jeżeli chcemy, aby telefon dodawał nam szyku i elegancji, warto postawić na skórzane etui. Skórzane etui zazwyczaj ma klapkę. W klapce są przegródki, w których możemy chować karty lub wizytówki, co może okazać się bardzo praktycznym rozwiązaniem. Niestety, taki case nie jest w stanie ochronić naszego telefonu w każdym przypadku.

Najmocniejsze są etui pancerne, wykonane ze specjalnych materiałów. Są one dość grube i toporne, ale chronią telefon nawet przed upadkami z dużych wysokości.