Jako, że strona internetowa www działa jedynie i jedynie w oparciu internet oraz serfujących po nim ludzi, to wydaje się, że stronę internetową taką wolno rozreklamować tylko oraz wyłącznie w internecie. A więc nie jest tak – metod reklamy strony www jest tak w gruncie rzeczy wybitnie dużo i mogą one niesłychanie przekraczać poza sieć, tylko że nie zawsze ma to po prostu sens.

Wiele zależy od tego jaka jest to strona internetowa czy to tylko nasze usługi czy może jakiś ogólnopolski serwis internetowy, jaki pragniemy przedstawić ludziom. To, że chodzi o nasze usługi nie świadczy bezsprzecznie, że nie jesteśmy w stanie rozreklamować się gdzie tylko się da, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie stać się niesłychanie silną firmą na rynku – wszystko jest dopuszczalne, wszystko zależy od naszych chęci, naszego uporu, wiary w siebie i bezsprzecznie właściwej reklamy.

Sposobów reklam jest dużo – w internecie można reklamować się na przykład poprzez blogi, pozycjonowanie, gogle adwords, Google marketing, reklamy na facebooku, reklamy na portalach, e-mail marketing, youtube, forum dyskusyjne, social media, pr, reklama radiofoniczna, a poza internetem nie ulega wątpliwości – reklama prasowa, billboardy, ulotki oraz plakaty i reklama bezpośrednia.

Pozycjonowanie witryn czyli SEO, z angielskiego search engine optimalization to jedna z najbardziej legendarnych metod reklamy w Internecie, jednak niestety ma pewne defekty – wypróbuj więcej na domenie 3G Studio. Przeglądarki walczą z tą usługą bezustannie, natomiast pozycjonerzy, bowiem tak się ich określa robią swoje, zarabiając przy tym cyklicznie krocie, niestety niebezpieczeństwo jest tutaj istotne, szczególnie dla osoby zlecającej pozycjonowanie – często wolno trafić na oszustów, którzy tak właściwie biorą pieniądze za nic, tudzież jest również niebezpieczeństwo, że witryna internetowa najzwyczajniej w świecie wypadnie z pozycji, o jaką walczyło się istotny czas na przykład przez zmiany w Google, czyli najbardziej popularną w Polsce oraz na świecie wyszukiwarką. No lecz o co właściwie chodzi w tym pozycjonowaniu? Otóż celem tego procesu, którego wyjaśnienie nie ma sensu bowiem żaden pozycjoner nie zdradzi swoich skutecznych metod jest to, by wśród wyników wyszukiwania na pierwszych dziesięciu pozycjach znalazła się właśnie stworzona przez nas strona internetowa. Jest to zawiłe szczególnie, jeśli istnieje wielka konkurencja.