Wykańczając własne mieszkanie w stylu dzisiejszym stawia się w gigantycznej mierze na materiały łączone z ewolucją, takie jak aluminium, szkło lub materiały syntetyczne. A nawet surowy cement jest ozdobnikiem takich pokoi. Rzadziej myśli się o przeznaczeniu drewna do takich pokoi, co jest błędem robionym przez co co niektórych projektantów. Drewno bardzo dobrze odnajduje się bowiem w każdym dzisiejszym wnętrzu (nie wyłącznie jako posadzka), ma obowiązek być wyłącznie porządnie dobrane, a rzeczy z nich wykonane odpowiednio zaprojektowane, aby współgrały z resztą oprzyrządowania.

Drewniane schody, najczęściej łączone z wnętrzami o wiele bardziej klasycznymi są w stanie posiadać również jak w największym stopniu zastosowanie w dzisiejszym mieszkaniu – wypróbuj TIMBER MARKET – Oleje do drewna. Projekty takich schodów z drewna są z reguły bardzo minimalistyczne.Wielokrotnie stosowane są wręcz same stopnie, jakie wystają tylko ze ściany. Brak podstopnic, a w szeregu przypadków nawet i balustrad powoduje, że wyglądają one niezmiernie lekko i świetnie wkomponowują się we wnętrze.

A wysokiej jakości drzewo nadaje im wyłącznie klasy, tak jak pełnemu mieszkaniu. Diabeł tkwi w szczegółach. To stare powiedzenie ma w sobie dużo prawdy i prawdopodobnie przenigdy się nie zdezaktualizuje. Dotyczy bo nieomalże każdej sfery życia oraz pracy człowieka. To jak jesteśmy postrzegani, zależy w dłuższej perspektywie od wszystkich naszych działań, od tego jak się ubieramy, w jaki sposób zachowujemy, co robimy. To, czy nasze mieszkanie wygląda na szykowne i czy w głównej mierze powoduje nam radość przebywanie w nim, także zależy od tysięcy drobnych szczegółów. Od tego, czy wszystko ze sobą współpracuje, czy nie ma żadnych dysonansów, drażniących odcieni, drobiazgów powodujących, ze coś nam przeszkadza, chociaż sami nie wiemy co. Tak jest z każdym szczegółem wyposażenia domu. Czy to gra toczy się o okna, lub o drewniane schody, lub o wygląd drzwi – zawsze są szczegóły, o które należy dbać, by dany szczegół wyglądał ładnie i elegancko. W przypadku drzwi czy okien takim detalem są bez kwestionowania klamki. W wypadku schodów z drewna to z jakiego materiału są wykonane, jak kształt ma balustrada oraz jakie jest wyprofilowanie poszczególnych stopni.