Tworzenie reklamy na pewno nie obejdzie się bez wizyty w drukarni. Drukarnia to miejsce, w jakim miejscu drukuje się książki. Dziś drukarnie absorbują się drukiem wielu innych rzeczy, po największej części ulotek reklamowych, lub ogromnych bilbordów reklamowych.

Drukarnie przeważnie połączone są z kolosalnymi studiami graficznymi, gdzie się projektuje i dalej zleca do druku. Niemal każda drukarnia proponuje druk wielkoformatowy, do jakiego potrzebne są szczególne urządzenia. Z pewnością nie da się wydrukować ogromnego bilbordu na małej drukarce biurowej. W ostatnich latach przybywa firm zajmujących się drukarstwem. Z usług takich drukarni korzystają przede wszystkim formy które tworzą materiały do reklamy.

A drukarnia ma prawo nadrukować nie tylko na papierze, jakkolwiek nawet na kubku czy koszulce. I takie formy druku stają się coraz bardziej popularne. Bo gadżet reklamowy jest o wiele ciekawsza formą reklamy aniżeli nudna ulotka. Również drukarnie wychodzą vis-a-vis oczekiwaniom klientów indywidualnych, jacy w wielu przypadkach projektują coś osobistego, a potem pragną to wydrukować na koszulce czy na kubku. Dzisiejsze drukarnie znacznie się różnią od tych, jakie działały do niedawna – więcej na tania drukarnia internetowa. Dziś drukarnia to przede wszystkim komputery oraz nowoczesne urządzenia do drukowania. Dzisiaj drukarnie czekają na klientów, zwłaszcza kolosalne formy, jakie zlecają wykonanie reklamy. I w większości wypadków drukarnia połączona jest z agencją reklamową czy studiem graficznym. W dzisiejszych czasach drukuje się już nie jedynie na papierze, nie tylko książki czy gazety.

W dzisiejszych czasach wydrukować wolno cokolwiek zechcemy na czymkolwiek. Normalnością staje się już druk na folii czy płytach Cd. Wiele firm zadrukowuje swoje logo na Kunkach czy długopisach. Jest to dość ciekawa forma promocji. Także wiele osób gruntownie prywatnie projektuje a swoje projekty chce wykorzystać. Na pewno ciekawym podarkiem będzie kubeczek, koszulka czy poduszka z własnym projektem czy zdjęciem. A takie rzeczy potrafią zrobić dzisiejsze drukarnie. Dziś każda drukarnia musi posiadać najnowocześniejszy sprzęt gdyż tylko to może zagwarantować najlepszej jakości wydruk i prędkość realizacji zleceń.