Dom dla znacznej większości z nas kojarzy się solidnym oraz ciepłym miejscem na ziemi, do którego zawsze entuzjastycznie wracamy. Dom to nie wyłącznie ściany i meble, jednakowoż również ludzie, jacy go tworzą. Dziecko od początkowych chwil zdaje sobie sprawę z tego, gdzie jest jego dom i poprzez pełne własne życie, nawet kiedy już ma własny dom, z przyjemnością do niego wraca we wspomnieniach. Przynajmniej tak powinno być. Dziecko dojrzewa, opuszcza swoje gniazdo rodzinne oraz szuka innowacyjnego swojego, w którym jego dziecko będzie uczyło się chodzić, mówić i będzie o nim mówiło, mój dom.

Dom dla większości ludzi jest niesłychanie znaczący, ale pod pojęciem dom mają na myśli ludzi w nim osiedlających a nie tylko mury, albowiem najpiękniejszy nawet dom bez ludzi nie daje ciepła oraz wsparcia a w przyszłości refleksów do jakich z radością powraca – należałoby zatem zadbać też o wnętrza, tutaj pomoże http://www.worldsdesign.pl/. W pewnych momentach człowiek musi wiele razy zmienić miejsce zamieszkania i nie z każdym miejscem będą się łączyły dobre wspomnienia, lecz pamięć solidnych chwil i miejsc zawsze będzie ważniejsza, zwłaszcza w ciężkich czasach kiedy człowiek pożąda pocieszenia. Człowiek przychodzi na świat i tam gdzie mieszka jako dziecko jest najszczęśliwsze i nie zastanawia się, że gdzieś indziej byłoby mu poprawniej, wygodniej, jest szczęśliwe tam gdzie jest o ile mieszka w radosnej rodzinie. Z wiekiem jednak rozpoczyna się zastanawiać jakie miejsce zamieszkania bardziej by mu pasowało.

Bardzo nieraz to są tylko marzenia, albowiem wiadomo, że każdy marzy o pięknym potężnym domu lub też mieszkaniu, jednak względy finansowe niesłychanie szybko pokazują, że to wyłącznie marzenia. Głównie jeśli bierzemy pod uwagę pierwsze mieszkanie. Ale nawet marzenia o swoim domu u przeróżnych ludzi są rozmaite. Jedni marzą o domku z ogródkiem w oddaleniu od innych inni taki domek chcieliby jednak w otoczeniu innych w jakich mieszkają przyjaźni im ludzie, natomiast jeszcze inni nie prezentują sobie życia gdzie indziej, aniżeli w mieszkaniu i domek z ogródkiem jest jak najdalszy od ich marzeń. Też miejsce zamieszkania jest w marzeniach inne dla każdego. Są osoby nie tolerujące ciszy i spokoju oraz mieszkanie w dużym mieście jest bardzo dobre a inni wprost przeciwnie uciekają z takich miejsc do ciszy i spokoju.