Obecnie dużo osób zastanawia się nad tym, jaki strój będzie dla nich najbardziej trafny, albowiem nie zawsze odpowiedź nasuwa się sama. W pewnych sytuacjach nieodzowne jest przymierzenie wielu rozmaitych ubrań w wielu odcieniach, by dopiero natrafić na należytą drogę w tworzeniu słusznej kreacji.

Stale trzeba brać pod szczególną uwagę to, na jaką okoliczność będziemy chcieli się ubrać, ponieważ tak oficjalnie, jak i prywatnie, będziemy zakładać na siebie coś całkiem innego. Kiedy więc będziemy pragnęli postawić przede wszystkim na elegancję, należałoby skupić się na wyborze takich ubrań, które będą posiadać właściwie prosty krój. W ten sposób będziemy posiadać pewność, iż nie przedobrzymy, szczególnie, jeżeli poszczególne detale ubioru będą posiadać jeszcze jakieś zniewalające zdobienia.

Z kolei na spotkania o zakresie prywatnym najlepsza będzie odzież, w jakiej będziemy czuć się bez ograniczeń i ona też będzie mogła być elegancka, jednakże w głównej mierze musimy postawić tu na podkreślenie swojej osobowości. W ten sposób będziemy w stanie odszukać wyraźną różnicę między rzeczami, w których będziemy chodzić na oficjalne spotkania, czy do pracy, a tymi, jakie założymy wówczas, gdy będziemy chcieli spotkać się z przyjaciółmi i znajomymi. Każdego dnia zależy nam na tym, by wyglądać możliwie jak najbardziej atrakcyjnie, jednakże ze względu na to, że nie pragniemy za wybitnie się wyróżniać z tłumu, głównie, jeżeli chodzi o pracę w wyznaczonej jednostce gospodarczej, będziemy poniekąd mieć kłopot z podkreśleniem swojej urody – w tym pomoże właściwy materiał na ubrania, innymi słowy Mantisek
. Kiedy jesteśmy zmuszeni nosić określony uniform na swoim stanowisku pracy, tak w samej rzeczy będą liczyć się drobiazgi w stworzonym przez nas stroju, to naturalnie dzięki którym będziemy mogli zaakcentować swoją niezależność.

Wolno na przykład dodać do takiej garderoby jakieś interesujące, a przy tym przydatne akcesoria, takie jak na przykład zegarek na rękę, czy jakąś efektowną spinkę do włosów. Jeżeli na co dzień nie musimy się stosować do takich restrykcyjnych wymogów powiązanych z naszym ubiorem, możemy na przykład postawić na prostotę, innymi słowy na to, aby przykryć nasze ubranie żakietem bądź marynarką. Należałoby również dodać do stworzonego przez nas stroju jakiś elegancki pasek, czy także zadbać o to, by nasze spodnie nie były wykonane z dżinsu, jednak z jakiego bardziej gustownego materiału.