Obecnie na rynku mamy bogaty wybór gotowych firan. Rozwiązanie to staje się coraz bardziej popularne. Z bogatej oferty sklepów każdy może wybrać firanki dostosowane do swoich potrzeb, nie czekając na ich uszycie. Zakup gotowych firan wychodzi też taniej, niż zamówienie ich indywidualnie. Jakie jeszcze zalety mają firany gotowe? 

Szybko i łatwo dobierzesz wystrój okna 

Firany gotowe, jak wskazuje nazwa są gotowe do zawieszenia zaraz po przyniesieniu ich ze sklepu. Wybieramy je spośród dostępnych w sprzedaży modeli zwracając uwagę, by były dopasowane pod odpowiedni system montażu i miały wymiary pasujące do okna. Bardzo wygodne i coraz bardziej popularne są firanki z doczepionymi uszami do zawieszania, lub przelotki, czyli otwory wycięte w materiale, przez które przeciąga się karnisz. Jest to bardzo szybki i wygodny sposób zawieszania firan. 

W sprzedaży dostępne są także firany gotowe przeznaczone do zawieszania na tradycyjnych żabkach, marszczone na taśmie lub proste, w różnych wzorach i kolorach. 

Dokładnie wiesz, co kupujesz 

Zaletą gotowych firan jest również to, że bardzo łatwo jest dopasować przy ich pomocy aranżację okna do stylu wnętrza, ponieważ na podstawie zdjęcia w sklepie internetowym lub w katalogu, albo patrząc na wystawę w sklepie, mamy pełny obraz tego, jak będzie wyglądać nasze okno. W przypadku firan na metry efekt końcowy po uszyciu nie zawsze odpowiada dokładnie naszym wyobrażeniom. 

Firany gotowe dekoracyjne 

Wybór gotowych firan jest bardzo szeroki. Oprócz różnych kolorów, wymiarów i rodzajów materiałów możemy dobierać firanki pod kątem dekoracyjnym. Wiele modeli posiada specjalne aplikacje, wycięcia, falbany, zdobienia, które niedostępne są w przypadku firan sprzedawanych na metry. Gotowe firany mogą być szyte pod skosem, posiadać upięcia czy marszczenia w odpowiednich miejscach. Każda z nich uszyta jest z myślą o konkretnym stylu i rodzaju wnętrza. Kupić można gotowe firanki przeznaczone specjalnie do kuchni, sypialni, salonu, pokoju dziecięcego lub młodzieżowego.