W krajach zachodnich, a w szczególności w Ameryce od wielu lat gigantyczną popularnością cieszy się jogging, inaczej bieganie dla kondycji oraz przyjemności. Osoby przebywające w znaczących miastach wybierają jako miejsce treningu najczęściej pobliskie parki czy też jeśli w okolicy mają to trasy turystyczno – widokowe. Jest to jedna z teoretycznie najtańszych możliwości pielęgnowania sportu.

Na początek wystarczą spodenki i koszulka które możemy przepocić, praktyczne buty sportowe oraz butelka wody. Najistotniejsze jest jednak chęć oraz determinacja, bowiem taki rodzaj treningu ma jeden bardzo znaczący minus, a mianowicie pogodę. Nie dotyczy on może tych co przebywają w Miami, gdzie cały rok jest ciepło oraz raczej słonecznie, jednak w stworzonym przez nas klimacie wypada się nastawić na bieganie wiele razy w mrozie lub ewentualnie chłodzie i deszczu. Zimą wystarczy się prawidłowo ciepło ubrać, założyć sobie czapkę, szalik i obowiązkowe rękawiczki. Ludziom, jakim na prawdę pragnie się ćwiczyć i dbać o zdrowie i wygląd takie pogody nie są straszne. Jogging rozpoczyna robić się kosztowniejszy, kiedy pragniemy nabyć obeznany sprzęt, a w związku z tym przede wszystkim ciuchy, gadżety oraz odżywki. Markowe buty umyślnie dopasowane do bieganie to koszt nawet czterystu złotych, dres pozytyw bielizna termo aktywną może razem kosztować koło tysiąca. Do biegania w deszczu przyda nam się cienką kurtka chroniąca nas jedynie od warunków atmosferycznych, innymi słowy wiatru i deszczu, a to kolejne dwieście złotych. Niemniej jednak sprzęt sam nie poprawi wyników, wobec tego wypada zainwestować w siebie samego.

Ludzki organizm to niesłychanie złożona sprawa, a ilość zachodzących w nim procesów jest olbrzymia, a przy gigantycznym wysiłku pożąda on większej ilości co niektórych składników do poprawnego funkcjonowania oraz rozwoju. W sklepach specjalistycznych odszukamy całą gamę odżywek i suplementów diety stworzonych celowo z myślą o osobach biegających. Są w nich wszystkie mikro oraz makroelementy, potrzebne do poprawiania osiągów. Odżywki pierwszorzędnych firm są w większości wypadków niemało wyższe, jednak w tym przypadku zwykle cena idzie razem z jakością.