Kobieta oraz jej ideał wyglądu pod żadnym pozorem nie jest taka prosta do spotkania w stworzonym przez nas życiu. Każdy mężczyzna ma swój ideał kobiety. Chodzi nam o wygląd, urodę oraz o charakter. To przykre, nie jest łatwo spotkać taką osobę, która może bez problemu sprostać naszym wymaganiom dotyczącym ideału. Nie ma ludzi znakomitych. Na to należy zwracać uwagę.

Jednakże dla zakochanej osoby, taki drugi człowiek jest idealny oraz to jest najistotniejsze. Żeby się zakochać wypada przekonać do siebie drugiego człowieka i przedstawić swoje najlepsze atuty. Inaczej nie uda nam się przyzwoicie do tego wszystkiego przystosować oraz jeszcze przyzwoiciej zanotować wszelkich zależności, jakie mogą dotyczyć przede wszystkim stworzonego przez nas życia oraz stworzonego przez nas mniemania. To nie jest przecież takie kłopotliwe do wykonania – pomoże w tym Andrzej Kaszuba. Ideał kobiety jest uwzględniany pod względem urody. To jest niezbędne w stworzonym przez nas życiu.

Jednak wzór jest dla każdego kompletnie inny. To już kwestia indywidualna, w którą nie będziemy ingerować. Takie sprawy oraz takie założenia muszą być zauważalne. Piękno oraz uroda nie jest najistotniejsza w stworzonym przez nas życiu. Przecież inaczej tego postrzegać nie możemy. Uwzględniamy takie sprawy i takie szczegóły, które jeszcze odpowiedniej mogą być w naszym życiu zauważalne. Skoro uroda ani piękno nie jest najważniejsze, to co jest?

Oczywiście, jeżeli chodzi o człowieka, wypada mieć na uwadze charakter. Osobowość i wszystkie inne sprawy, które są pożyteczne w naszym życiu. To jest najważniejsze. Uroda z wiekiem przeminie. Charakter oraz pewne sytuacje, jakie mogą być dla nas jeszcze lepsze zostaną, a to jest w tym wszystkim oczywiście niesłychanie poprawnie postrzegane. Takie sytuacje i piękno idą w parze, jednakże nie każdy przecież jest taki urodziwy. Nie każdy też będzie się zastanawiał nad takimi sprawami oraz takimi zależnościami. Niestety, to nie jest takie proste, na jakie wygląda. Właśnie dlatego trzeba posiadać na uwadze to, co w tej chwili postrzegamy jako najwyższy piedestał w stworzonym przez nas życiu. Nie może być to piękno ani uroda. Sami przekonamy się, z jakiego powodu tak jest i dlaczego tak powinno być.